Бійців з “Азовсталі” мають повернути Україні – Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що захисники Маріуполя, виведені з заблокованого російськими військами заводу “Азовсталь”, мають бути звільнені за процедурою обміну.

Про це глава держави сказав в інтерв’ю українським журналістам, пише УП.

Хлопці від військових отримали сигнал, що вони мають повне право вийти і зберегти своє життя. Військове командування передало все це всім заблокованим на “Азовсталі”…

Далі все залежить від того, що на себе брала ООН, “Червоний хрест”, Російська Федерація, що вони (бійці) будуть усі в безпеці і будуть очікувати того чи іншого формату обміну.

На сьогодні я думаю так: закінчиться процес, яким керує сьогодні розвідка, – вивезення, виведення (захисників) і підготовки до діалогу, до обміну тощо… Будемо забирати їх додому. Це те, що ми повинні зробити разом із партнерами, які брали на себе відповідальність”, – наголосив він.

Зеленський зазначив, що “десятки-сотні разів” просив лідерів інших держав надати зброю для деблокади Маріуполя та його захисників. Але врешті-решт довелося покладатися на дипломатію, бо військовим шляхом розблокувати було неможливо.

Президент наголосив, що про розблокування домовлялися західні партнери. Він особисто просив лідерів Туреччини, Швейцарії, Ізраїлю, Франції вплинули на президента Росії Володимира Путіна.

На момент розмови Зеленського з журналістами вихід українських захисників із “Азовсталі” ще тривав, але 20 травня Міноборони РФ заявило, що всіх бійців уже виведено і що це – 2 439 осіб, яких росіяни вважають військовополоненими.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Командир полку Нацгвардії України “Азов” Денис Прокопенко заявляв, що важкопоранені бійці з заводу “Азовсталь” мають бути доставлені на підконтрольну Україні територію шляхом обміну, а щодо загиблих захисників сподівався, що найближчим часом рідні зможуть поховати їх.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: