Чому Шольц, Макрон і Берлусконі закликають «зберегти обличчя путіна»? – відповідь експерта

Олаф Шольц, Емманюель Макрон і навіть кум Андрія Шевченка депутат Європейського парламенту, а раніше прем’єрміністр Італії Сільвіо Берлусконі вже неодноразово висловлювались про те, що Україні слід піти на певні поступки владіміру путіну, аби зупинити війну негайно. Ба більше, президент Франції Макрон навіть заявляв про необхідність «зберегти обличчя путіну» та про те, що Україні варто поступитись росії амбіціями і навіть певними територіями.

Глава Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко розповів про причини такої риторики серед певних західних політиків.

Про це він розказав у коментарі для ІА «ПІКА».

Як ви можете охарактеризувати заяви про «поступки» перед путіним?

Тут треба дуже уважно читати ці новини та розуміти їх. Справа у тому, що не йдеться прямо про те, що ми маємо поступитись територіями. Всі ці політики говорять дуже абстрактно і часто звучать слова «поступки», «компроміси» тощо. Все це нібито заради припинення війни.

Проте не всі вони проросійські. Вони скоріше можуть працювати на користь росії чи використовуватись кремлем, але нам не можна кричати, що «хто не з нами, той проти нас». У цих політиків є свої причини так говорити. Так, частина із них дійсно дружать з росією та підтримують її, але не всі.

Чому політики роблять такі заяви?

Знову ж таки, я б не стверджував, що всі ці політики є проросійськими. Берлусконі – так, він давній друг путіна. Хоч він засудив російське вторгнення в Україну, але тут він просто підлаштовувався під реакцію світу. Проте всі зв’язки з путіним, бізнес-інтереси та ряд інших причин спонукали його до таких заяв.

Те саме можна сказати і про колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера – вони пов’язані з путіним та росією бізнесом. Вони так чи інакше були корумпованими москвою. Тому вони закликають до «миру будь-якою ціною», але ми вже бачили, що за цим ховається.

Як щодо Макрона і Шольца?

Інша річ – заяви Макрона і Шольца. Вони не пропутінські та не проросійські. У нас є такий стереотип, але від нього треба позбавлятись. Ці політики просто мають свої інтереси та внутрішньополітичну кон’юктуру. У Макрона скоро вибори до парламенту, він ризикує втратити більшість і тому намагається «маневрувати». І в Німеччині, і у Франції є доволі впливові проросійські групи, зокрема і в бізнесі, котрі також тиснуть на уряди та політиків, закликаючи їх до сприяння якомога швидшому припиненню війни. Їм не вигідні санкції проти росії, бо вони втрачають свої гроші та їм байдуже, як закінчиться війна в Україні.

Навіть деякі дуже відомі європейські та американські інтелектуали виступають із надто вже ліберально-пацифістськими заявами про те, що війна – це погано і треба припинити постачання Україні зброї, щоб швидше припинити цю війну.

Тому з Макроном і Шольцом нам треба дружити. Вони, нехай і не послідовно, але підтримують політику санкцій проти росії та Україну протягом всього вторгнення рф.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Чим можуть обернутись для нас такі «поступки»?

Якщо ми будемо припиняти війну в такий спосіб – поступками і «збереженням обличчя» агресора – це буде тільки сприяти продовженню цієї війни. Це лише спонукає росію, бо вона будь-які поступки сприймає як прояв слабкості. Тому нам треба робити те, що ми робимо, і пояснювати всьому світу, що це єдине правильне рішення.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: