Чому Шольц заговорив про прийняття України до ЄС?

Нещодавно Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час виступу у Карловому університеті Праги закликав до розширення Європейського союзу, щоб у результаті включити до складу блоку Україну, Молдову та Грузію.

Так, у промові, під назвою “Європа – наше майбутнє”, він сказав, що “ми повинні набагато сильніше використовувати вплив нашої об’єднаної Європи. У наші дні знову постає питання, де проходитиме майбутня розділова лінія між цією вільною Європою та неоімперською автократією”, — заявив він.

Шольц також закликав країни ЄС “згуртувати лави, вирішити старі конфлікти та знайти нові рішення” і заявив, що Німеччина підтримуватиме Київ “стільки, скільки потрібно”.

Такі слова німця неабияк сколихнули Українське суспільство, оскільки ще зовсім недавно Канцлер говорив якщо не про неможливість приєднання України до Євросоюзу, то про те, що це дуже довгий процес, можливий лише у перспективі.

Про те, чому Олаф Шольц змінив свою думку і на якій стадії євроінтеграції Україна перебуває сьогодні, розповів політичний експерт та політтехнолог Олександр Антонюк.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

На початку травня Україна заповнила другу частину анкети-опитувальника Європейської комісії, яка необхідна для отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі. На якій стадії цього процесу ми перебуваємо сьогодні?

Цей документ, який ми нещодавно заповнили, є нашою заявкою на вступ до ЄС, але це лише початковий процес у євроінтеграції. На мою думку, ми зможемо приєднатись до Євросоюзу вже після нашої перемоги над росією. Хоча, чисто теоретично, є ще варіант, який нам пропонував Борис Джонсон – створення альтернативних союзів із Польщею, країнами Балтії та Британією. Тому мені б дуже хотілось, аби такі речі були свідомим вибором українців.

Чому Олаф Шольц так діаметрально змінив свою риторику?

Новини, аналітика, ексклюзив – у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/informagenstvopica

Я думаю, що саме можливість створення вищезгаданих альтернативних союзів та партнерств, які Україна може укласти із багатьма державами, і підштовхнула Німеччину та її політичний істеблішмент розглядати нас як потенційного члена ЄС. Сьогодні це більш реально, ніж було раніше. Якщо ми підпишемо якісь угоди з Польщею, Британією та країнами Балтії, це поставить величезний хрест на розвитку самого Європейського союзу, а цього дуже боїться Шольц, адже Німеччина в ЄС є чи не найголовнішою державою.

По-друге, наративи Німеччини змінюються і тому, що сьогодні дуже ганебно і токсично мати якісь публічні стосунки з росією, яка розв’язала війну в центрі Європи. Йде чіткий «вододіл» і навіть Макрон із Шольцом розуміють, що рф – це дуже поганий партнер, який може завдати удару в спину навіть тим, кого вважала союзниками ще вчора. Тому в Шольца сьогодні є декілька проблем: зіскочити є енергетичної «голки» та світоглядні принципи. Як не крути, всі вже побачили, наскільки ми з росіянами різні, й те, що демократію відстоює саме Україна. А росія – це держава диктаторського режиму з шовіністичним нахилом.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: