Чи потрібно усіх представників державної влади перевіряти на співпрацю з рф? Політолог назвав нюанси

Політолог Петро Олещук розповів, чи варто на сьогодні представників вищих ешелонів державної влади України перевіряти на ймовірність співробітництва з росією.

Про цк він сказав у коментарі для ІА “ПІКА”. 

Зазначимо:

Контррозвідка СБУ затримала в Києві помічника-консультанта народного депутата від «Слуги народу», який був російським агентом і вів розвідувально-підривну діяльність в органах влади України.

А у заступника голови Харківської обласної ради виявили паспорт Росії. За даними слідства, він отримав його в 2014 році в Севастополі. Йдеться про Богдана Мальованого.

Також раніше СБУ викрила агентурну мережу Головного управління Генштабу РФ, котра повинна була допомагати ворогу в захопленні України. До неї, зокрема, входив народний депутат Андрій Деркач.

«У такому разі варто було би визначити процедуру цієї перевірки. Але,  що важливо, значна частина тих осіб, які у владі, задіяна у виконанні важливих обов’язків. Крім того варто визначити, кого можна відривати від цих обов’язків, а кого ні», – зазначив Олещук.

І додав: «Очевидно, що все зведеться до того,  що перевірятимуть тих осіб, для яких ці перевірки є чимось обгрунтовані. Це можуть бути зв’язки з тимчасово  окупованими територіями чи ще якісь підозрілі контакти. Та, думаю, що поки усіх держслужбовців не перевірятимуть. Загалом для такої перевірки можна виокремлені такі критерії, як: зв’язки з росією, бізнес, інтереси в рф або ж зв’язки з російською владою».

А як щодо тих представників органів державної влади, які були під російською окупацією?

«У такому разі на цих територіях доведеться перевіряти достатньо ретельно усіх. До слова, є ще вимоги закону про колаборантську діяльність, тому, очевидно, у межах цього закону вищезгаданий осіб і перевірятимуть», – резюмував Олещук.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: