Чи стануть перехоплені розмови окупантів доказами у міжнародних судах? – експерти

Українські військові та розвідка часто-густо перехоплюють розмови окупантів між собою та зі своїми родичами. У цих переговорах постійно з’являється інформація про звірства росіян та злочини, які вони скоюють.

Чому наша розвідка відносно легко  перехоплює розмови ворога і чи зможуть ці файли стати доказами під час міжнародного трибуналу над росією?

Про це журналісту ІА «ПІКА» розповіли експерти.

Михайло Жирохов, військовий експерт:

По-перше, з початком війни українські мобільні оператори повністю відрізали російських абонентів від наших мереж. Тому, коли росіяни заходять в Україну, вони намагаються загарбати чи вкрасти сім-карти українських операторів. Це перший важливий момент.

Крім того, як виявилось, у російській армії є величезні проблеми із захищеним зв’язком. Протягом останніх років вони разом з американцями створювали свою мережу, яку важко прослуховувати, але вона не працює. Такого зв’язку в них дійсно дуже мало і він використовувався лише у так званих «елітних» підрозділах, які не беруть участь у цій війні. А решта солдатів банально використовують дешеві китайські рації, які є неякісними. Тому велика частина перемовин здійснюється через відкриті канали.

Євген Захаров, правозахисник:    

Ні, на жаль ці розмови не можуть бути використані як докази проти окупанта. Вони, хіба що, можуть стати джерелом інформації, коли ми будемо шукати якісь інші, більш вагомі докази злочинів рф. Це мають бути аргументованіші та фактичні речі.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

З цими розмовами треба дуже багато доводити: хто це говорив, кому, коли, де, за яких обставин і так далі. Інший варіант – спіймати людину, яка це говорила і добитись від неї зізнань. Крім того, ми не маємо можливості провести хорошу експертизу цих розмов. Іншими словами, для того, щоб зробити ці розмови суттєвими доказами злочинів росії, нам треба провести просто колосальну роботу та слідчі дії, що дуже складно. Та й краще ту роботу вкладати в інші речі. Тим більше, що якась мінімальна неточність у цьому ланцюжку відразу робить доказ сумнівним.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: