Данілов пояснив плутанину щодо 108 осіб: усі деталі

Секретар РНБО Олексій Данілов пояснив, що помилки у рішенні Ради нацбезпеки і оборони відносно 108 осіб із санкційного списку стосувалися транслітерації прізвищ.

Про це Данілов сказав у коментарі Hromadske.

“Помилки в прізвищах були, вони вже всі виправлені”, – зазначив він.

Данілов пояснив, що до списку внесли 108 осіб не помилково, а з помилками у даних.

Він наголосив, що правоохоронці, які допустили помилки транслітерації, були покарані.

Втім, за словами Данілова, серед більш ніж 650 осіб таки була одна, яка опинилась у переліку випадково і санкції щодо неї вже зняли. Хто це і чому її внесли до списку — з особистих мотивів чи через якусь конкретну помилку — секретар РНБО наразі не уточнив.

Натомість представник Міністерства внутрішніх справ часів Арсена Авакова Ярослав Тракало запевнив, що МВС нікого помилково не “зараховувало” до криміналітету, а нинішні зміни в санкційному списку стосуються транслітерації прізвищ.

Про це розповів ексзаступник директора Департаменту комунікації МВС Ярослав Тракало у коментарі УП.

Тракало заявляє, що озвучена напередодні інформація щодо так званого “переліку 108”  – не відповідає дійсності. За його даними, на засіданні 15 жовтня РНБО лише провела уточнення щодо правильності написання транслітерації (написання прізвища та імені латинськими літерами) прізвищ та дат народження поданих громадян.

Наприклад, №1 Єсін Єгор в англійській транслітерації по списку Yesin Yegor у нинішньому варіанті виправлений на Esin Egor (змінилися перша буква імені і прізвища в англ. транслітерації). Або №3 Лисенко Сергій – Lysenko Serhi на Lysenko Serhii (додалася в прізвищі остання ще одна англійська літера i).

Тракало пояснює, що “злодії у законі” часто мають по кілька паспортів, де може відрізнятися навіть на одну літеру правопис прізвища або ж дата народження.

“У зв’язку з цим варто зазначити, що усі проєкти рішень на засідання РНБО – готуються апаратом РНБО. Після цього подані матеріали затверджує секретар Ради Нацбезпеки. Він же перед внесенням на розгляд – погоджує їх із президентом. І тільки після проходження усіх цих “формальностей”, а насправді – складних і відповідальних етапів державної роботи кожного члена Ради нацбезпеки і оборони, куди, до слова, входять не якісь статисти, а генеральний прокурор, голова Служби безпеки України, голова Служби Зовнішньої розвідки, міністр оборони тощо, – проєкт рішення виноситься на розгляд членів РНБО.

До речі, після затвердження на засіданні – рішення РНБО в дію своїм указом вводить саме президент”, – розповів він.

Нагадаємо:

В ОП з’ясовують, як при Авакові до криміналітету хибно віднесли 108 людей