Для чого забороняти росіянам шенгенські візи та чи зробить це ЄС?

Нещодавно офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Хебештрайт на брифігну заявив, що айближчим часом Європейський Союз розгляне пропозицію заборони видавати громадянам росії шенгенські візи.

«Проєкт внесений деякими країнами до ЄС і тим самим перебуває на порядку денному. Уряд ФРН тепер має провести дискусії щодо нього між членами кабінету і всередині ЄС. Ці дискусії не завершено, тому я не можу повідомити про проміжні результати», – повідомив Хебештрайт.

Хтось каже, що це удар по росіянах, які звикли їздити за кордон, але з іншого боку – де тут політичні наслідки? Особливо, якщо врахувати що переважна більшість населення рф бачила «загнивающий запад» хіба що по телевізору.

Політолог Петро Олещук розповів, чим для росії обернеться така заборона і чи ухвалить її ЄС.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

У чому сенс забороняти росіянам відкривати шенгенські візи?

Я думаю, що тут є цілий комплекс причин. По-перше, не так давно із таким закликом звернувся до Євросоюзу Президент України Володимир Зеленський і от ЄС виконує його прохання. Це показово. По-друге, ця ініціатива вже має підтримку серед ряду європейських держав, зокрема я маю на увазі країни Балтії та Фінляндію. Тобто, ця тенденція починає поступово поширюватись по всій Європі.

А сенс тут наступний: дивно, що росіяни, які здійснюють військову агресію проти України, мають змогу вільно подорожувати до Європи. Це видається сумнівним, як мінімум, з огляду на мораль. Крім того, така ситуація повинна мати і політичний аспект, адже таким чином підривається віра населення у те, що путін забезпечує їм нормальне життя. Багато жителів рф впевнені, що ніякої війни немає, десь далеко відбувається якась «спецоперація» і на них це жодним чином не впливає. Подібні думки треба розвіювати і всі росіяни мають розуміти, що рф – це держава-агресор і вона несе відповідальність за війну в Україні. Так само цю відповідальність мають поділяти всі її громадяни.

Як гадаєте, чи ухвалить ЄС таку заборону?

Наразі зарано таке прогнозувати, але тут важливо, що ця дискусія вже почалась і вона має своїх прибічників. Багато держав, які входять до ЄС, готові підтримати цю ініціативу, і це означає, що ми на правильному шляху. Принаймні, економічно і технічно це зробити набагато легше, ніж запровадити те ж ембарго на нафту чи газ. Тому я вважаю, що така можливість дуже висока і якщо не зараз, то в перспективі ця заборона набуде чинності.