Нещодавно офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Хебештрайт на брифігну заявив, що айближчим часом Європейський Союз розгляне пропозицію заборони видавати громадянам росії шенгенські візи.
«Проєкт внесений деякими країнами до ЄС і тим самим перебуває на порядку денному. Уряд ФРН тепер має провести дискусії щодо нього між членами кабінету і всередині ЄС. Ці дискусії не завершено, тому я не можу повідомити про проміжні результати», – повідомив Хебештрайт.
Хтось каже, що це удар по росіянах, які звикли їздити за кордон, але з іншого боку – де тут політичні наслідки? Особливо, якщо врахувати що переважна більшість населення рф бачила «загнивающий запад» хіба що по телевізору.
Політолог Петро Олещук розповів, чим для росії обернеться така заборона і чи ухвалить її ЄС.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
У чому сенс забороняти росіянам відкривати шенгенські візи?
Я думаю, що тут є цілий комплекс причин. По-перше, не так давно із таким закликом звернувся до Євросоюзу Президент України Володимир Зеленський і от ЄС виконує його прохання. Це показово. По-друге, ця ініціатива вже має підтримку серед ряду європейських держав, зокрема я маю на увазі країни Балтії та Фінляндію. Тобто, ця тенденція починає поступово поширюватись по всій Європі.
А сенс тут наступний: дивно, що росіяни, які здійснюють військову агресію проти України, мають змогу вільно подорожувати до Європи. Це видається сумнівним, як мінімум, з огляду на мораль. Крім того, така ситуація повинна мати і політичний аспект, адже таким чином підривається віра населення у те, що путін забезпечує їм нормальне життя. Багато жителів рф впевнені, що ніякої війни немає, десь далеко відбувається якась «спецоперація» і на них це жодним чином не впливає. Подібні думки треба розвіювати і всі росіяни мають розуміти, що рф – це держава-агресор і вона несе відповідальність за війну в Україні. Так само цю відповідальність мають поділяти всі її громадяни.
Як гадаєте, чи ухвалить ЄС таку заборону?
Наразі зарано таке прогнозувати, але тут важливо, що ця дискусія вже почалась і вона має своїх прибічників. Багато держав, які входять до ЄС, готові підтримати цю ініціативу, і це означає, що ми на правильному шляху. Принаймні, економічно і технічно це зробити набагато легше, ніж запровадити те ж ембарго на нафту чи газ. Тому я вважаю, що така можливість дуже висока і якщо не зараз, то в перспективі ця заборона набуде чинності.