Ексглаві КСУ Тупицькому оголосили нову підозру

Ексголові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому повідомили про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу сервісу Держказначейської служби.

Зокрема, він незаконно використовував ключ підпису платіжних документів КСУ і це, за версією слідства, призвело до підробки інформації, скоєної групою осіб за попередньою змовою.

Про це інформує Офіс генпрокурора у Facebook і на своєму сайті.

Встановлено, що Тупицький за змовою з головним бухгалтером КСУ несанкціоновано втрутився в роботу автоматизованої системи дистанційного обслуговування клієнтів Держказначейства. Зокрема, під час підписання електронних бухгалтерських документів. У підсумку було спотворено інформацію про дійсного їхнього підписувача.

“Ексголова КСУ, після відсторонення від посади через повідомлення про підозру в грудні 2020 року, передав захищений електронний носій із власним ключем кваліфікованого електронного підпису та пароль до нього головному бухгалтеру. Також надав незаконну вказівку про подальше використання цього ключа від його імені та замість нього для підписання платіжних та інших документів в автоматизованій системі”, – інформують в ОГП.

У відомстві додали, що такі несанкціоновані втручання відбувалися навіть під час перебування підозрюваного за кордоном.

Зокрема, у такий спосіб було підписано понад 200 електронних платіжних доручень, електронних документів із бюджетних зобов’язань, із розподілу показників зведених кошторисів, розподілів відкритих асигнувань та кошторисних призначень тощо.

Справа щодо Тупицького зареєстрована за ч. 2 ст. 361 КК України. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває і здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань.

Зауважимо, що стаття 361 Кримінального кодексу передбачає покарання за несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації.

Відповідно до ч. 2 цієї статті, такі дії, якщо вони вчинені повторно чи за попередньою змовою групою осіб, або ж якщо вони заподіяли значну шкоду, караються позбавленням волі на строк від 3 до 6 років. До того ж водночас із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Раніше ми писали: