Фірташ закликав Україну відмовитися від прагнення до НАТО: деталі

Олігарх Дмитро Фірташ закликав Україну відмовитись від шляху до членства в НАТО та оголосити нейтралітет. Він вважає, що від  цього “виграють усі”.

Про це повідомив журналіст Сергій Лещенко з посиланням на статтю адвоката Фірташа Ленні Девіс у Medium, інформує KyivPost.

Моє питання сьогодні таке: чому Україна має бути змушена обирати між Анти-Росією та членством у НАТО чи проросійською орієнтацією та Анти-НАТО? Чому ми не можемо бути нейтральними – “Швейцарією Євразії”? Це відповідало б історичному становищу України, що сягає корінням у середньовіччя, на торговому перехресті між Європою та Азією.

Це моя точка зору щодо нинішньої кризи: Америка, Європа та Росія можуть отримати вигоду з нейтральної України як економічні та торгові партнери.

Я майже не сумніваюся, що говорю від імені багатьох українців, які хотіли б мати найкраще з обох світів — нейтралітет, торгівлю з усіма та добрі стосунки з усіма. І чому б ні? Це означало б більше робочих місць та процвітання для України. Нейтральна Україна не має розглядатися як загроза Америці, Європі чи Росії”, – сказано у статті Фірташа.

Видання Kyiv Post повідомило, що Фірташ їм пропонував опублікувати таку саму статтю.

Видання відмовилося її публікувати, оскільки олігарх просуває “вимогу Путіна про те, щоб Україна була залишена Заходом”.

Раніше ми писали: