Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявляє, що керівництво Адміністрації президента Петра Порошенка могло грати ключову роль в організації поставок вугілля з Росії до України через компанії з окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Про це розповідає Венедіктова у колонці на “Українській правді”.
Генпрокурор повідомляє, що правоохоронці досліджують понад 10 тисяч записів телефонних розмов: перемовини підозрюваних, представників Росії, членів терористичних організацій “ЛНР” та “ДНР”, українських посадовців, а також фізичних осіб.
За її словами, “такий багатий масив електронних даних – справжня оперативна удача”.
“Несподівано з’ясувалось, що до питань постачання вугілля і організації процесу в цілому були причетні і співробітники з числа керівництва Адміністрації президента України станом на той період.
Слідство і прокурори мають дані, законно отримані в ході проведення слідчих дій, про те, що керівництво Адміністрації президента не тільки обговорювало під час телефонних перемовин абсолютно конкретні факти реалізації злочинного плану, але й видавало досить чіткі доручення ряду офіційних посадових осіб в українських органах влади.
Коли співставити цю інформацію з фактичними обставинами справи, стає очевидно, що і українська верхівка влади грала ключову роль в цьому театрі воєнних дій”, – розповідає Венедіктова.
Венедіктова зазначає, що два недіючих підприємства були використані в злочинній схемі поставок вугілля енергогенеруючим підприємствам України: “Шахта імені К.І. Кисельова” з Донеччини і “Луганськвугілля” з Луганщини були формально перереєстровані в Києві.
Керівником ДП “Шахта імені К.І. Кисельова” було призначено представника “ДНР” – громадянина, який був наближеним до одного з підозрюваних, оскільки раніше працював у структурах, пов’язаних із ним.
На посаду керівника ДП “Луганськвугілля” бойовиками “ЛНР” було запропоновано громадянина, який через декілька днів після підписання договорів від 16.12.2014 та 15.01.2015 обійняв посаду заступника “міністра” в ОРЛО.
Відтак прокурори вивчають понад 400 томів матеріалів кримінальних проваджень, у яких перевірялись факти причетності фігурантів кримінального провадження до вчинення низки інших злочинів.