Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило проєкт договору про так звані “гарантії безпеки”, які Владімір Путін вимагає від НАТО, і які Москва передала Вашингтону.
Про це інформує “ЄП“.
Документ під назвою “Угоди про заходи забезпечення безпеки Росії та держав-членів Північноатлантичного договору” складається з 9 статей.
В одному з пунктів Росія пропонує країнам НАТО взяти на себе зобов’язання, що “виключають подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав”.
Договір також передбачає, що учасники унеможливлюють розгортання ракет середньої та меншої дальності наземного базування в районах, з яких вони здатні вражати цілі на території інших учасників.
В одному з пунктів вказується, що “учасники підтверджують, що не розглядають один одного як противників”, а для вирішення питань та врегулювання проблемних ситуацій застосовують механізми термінових консультацій на дво- та багатосторонній основі, включаючи Раду Росія-НАТО.
У НАТО отримали вимоги Росії і назвали умови для діалогу
Північноатлантичний альянс отримав вимоги Росії про так звані “гарантії безпеки” з пропозицією не приймати Україну до НАТО.
Як повідомляє “ЄП”, про це на брифінгу в п’ятницю розповів генсек Альянсу Єнс Столтенберг.
“Ми отримали свіжі пропозиції Росії”, – сказав він. За словами Столтенберга, НАТО розглядає можливість діалогу з РФ щодо цього питання, але будь-який діалог має включати занепокоєння Альянсу та позицію України.
“Ми чіткі у тому, що будь-який діалог з Росією має враховувати занепокоєння НАТО щодо дій Росії, буде базуватися на ключових принципах та документах щодо європейської безпеки та відбуватиметься в консультаціях з європейськими партнерами НАТО такими як Україна”, – сказав він.
За його словами, союзники НАТО дали зрозуміти, якщо Росія здійснить кроки для зниження напруженості, Альянс готовий працювати над “зміцненням заходів довіри”. Водночас будь-яка подальша агресія проти України матиме величезні наслідки та дорого обійдеться Росії.
“Ми підтверджуємо нашу підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Відносини НАТО з Україною – це питання лише України та 30 союзників НАТО”, – зазначив Столтенберг.
Нагадаємо: