Путін: Москва не кине Донбас, незважаючи ні на що - новини України

Кремль опублікував вимоги “гарантій безпеки” до НАТО: в Альянсі відреагували

Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило проєкт договору про так звані “гарантії безпеки”, які Владімір Путін вимагає від НАТО, і які Москва передала Вашингтону.

Про це інформує “ЄП“.

Документ під назвою “Угоди про заходи забезпечення безпеки Росії та держав-членів Північноатлантичного договору” складається з 9 статей.

В одному з пунктів Росія пропонує країнам НАТО взяти на себе зобов’язання, що “виключають подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав”.

Крім того, Росія пропонує відмовитись “від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії”. Також пропонується відмовитись від проведення військових навчань на певній відстані від кордонів Росії та країн НАТО.

Договір також передбачає, що учасники унеможливлюють розгортання ракет середньої та меншої дальності наземного базування в районах, з яких вони здатні вражати цілі на території інших учасників.

В одному з пунктів вказується, що “учасники підтверджують, що не розглядають один одного як противників”, а для вирішення питань та врегулювання проблемних ситуацій застосовують механізми термінових консультацій на дво- та багатосторонній основі, включаючи Раду Росія-НАТО.

У НАТО отримали вимоги Росії і назвали умови для діалогу

Північноатлантичний альянс отримав вимоги Росії про так звані “гарантії безпеки” з пропозицією не приймати Україну до НАТО.

Як повідомляє “ЄП”, про це на брифінгу в п’ятницю розповів генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

“Ми отримали свіжі пропозиції Росії”, – сказав він. За словами Столтенберга, НАТО розглядає можливість діалогу з РФ щодо цього питання, але будь-який діалог має включати занепокоєння Альянсу та позицію України.

“Ми чіткі у тому, що будь-який діалог з Росією має враховувати занепокоєння НАТО щодо дій Росії, буде базуватися на ключових принципах та документах щодо європейської безпеки та відбуватиметься в консультаціях з європейськими партнерами НАТО такими як Україна”, – сказав він.

За його словами, союзники НАТО дали зрозуміти, якщо Росія здійснить кроки для зниження напруженості, Альянс готовий працювати над “зміцненням заходів довіри”. Водночас будь-яка подальша агресія проти України матиме величезні наслідки та дорого обійдеться Росії.

“Ми підтверджуємо нашу підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Відносини НАТО з Україною – це питання лише України та 30 союзників НАТО”, – зазначив Столтенберг.

Нагадаємо:

Нагадаємо: