Меркель на зустрічі із Зеленським заявила, що Україна має залишитись транзитером газу попри “Північний потік-2”

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель переконана, що Україна має залишатись транзитером газу навіть після спорудження газопроводу “Північний потік-2”.

Про це вона сказала на спільному брифінгу з президентом Володимиром Зеленським у Берліні, інформує “Європейська правда“.

“Ми хочемо досягти того, щоб залишився транзит газу через Україну. Для нас у майбутньому Україна залишається транзитером газу навіть якщо буде завершено будівництво “Північного потоку-2”, – сказала Меркель.

Канцлерка відзначила, що з боку України  є серйозні побоювання щодо газопроводу, і Німеччина сприймає їх серйозно.

За її словами, це питання буде обговорене на зустрічі з Зеленським, а також в контексті її майбутнього візиту до Вашингтона і майбутньої зустрічі з президентом США Джо Байденом.

Зеленський наголосив, що з точки зору України “Північний потік-2” є великою загрозою безпеці в регіоні.  Він вважає, що питання газопроводу слід розглядати у “нормандському форматі”, однак, за словами Зеленського, він поки що не отримав відповіді від канцлерки щодо такої ініціативи.

Меркель зі свого боку відзначила, що формально енергетична безпека не належить до рамок “нормандського формату” і мінських домовленостей, але, за її словами, енергетичні питання можуть обговорюватись на нормандській зустрічі.

Зазначимо:

У Берліні зустріч Володимира Зеленського і канцлерки Німеччини Ангели Меркель тривала понад 4 години.

Зеленський здійснив візит до Німеччини 12 липня.

  • Серед тем перемовин з Меркель: посилення ролі Німеччини у “нормандському форматі” та у встановленні миру на Донбасі, будівництво “Північного потоку-2”, участь німецької сторони у саміті “Кримської платформи”, а також торговельно-економічне співробітництво.

Раніше ми інформували: