Government BI використовуватиме інструменти штучного інтелекту. За словами Олександра Борнякова, система допоможе з вирішенням основних проблем, що впливають на якість управлінських рішень. Ці проблеми – великі масиви даних, динамічність подій та відсутність оперативного обміну даними між держорганами.
Завдяки GBI процеси ухвалення управлінських рішень будуть оптимізовані за рахунок аналітичних інструментів, вважає заступник міністра. «GBI не замінить людей, але допоможе їм обробляти дані й через призму аналітики підкаже, що робити в тій чи іншій ситуації», – сказав він.
На останніх етапах реалізації проекту запланована розбудова інститутів BigData. Їхнім завданням стане розвиток системи відкритих даних – інтеграція між собою усієї інформації від держорганів.
До розробки системи залучено Державну службу статистики.
Міністерство цифрової трансформації давно працює з Держстатом. Наразі міністерство планує повністю оцифрувати службу. Аудит розпочався 2021-го, активна розробка – під час повномасштабної війни.
Спроби побудувати сучасну IT-систему були й раніше, вказав голова Держстату Ігор Вернер. Держстат отримав інтегровану систему статистичної інформації, у яку завели близько 40 досліджень. Це менше половини з понад 90 затверджених урядом.
Частина систем обробки даних у Держстаті працює з 1990-х років, частина – з середини 2010-х.
За словами Федорова, інформація часто дуже застаріла та передається несучасними засобами: щось на флешці відправляється, щось – електронними засобами. Рішення з різних епох вирішили не оновлювати, а замінити одним сучасним.