Міноборони Німеччини пообіцяло ретельно перевірити інформацію щодо перехоплення РФ переговорів представників німецьких Військово-повітряних сил. Йдеться про оприлюднене російськими пропагандистами 30-хвилинне аудіо розмов генералів ФРН.
Про це пише Tagesschau. Заява прозвучала під час візиту німецького канцлера Олафа Шольца у Ватикан.
Політик назвав повідомлення “дуже серйозною справою”, пообіцявши швидке розслідування даного факту.
“Це першочергова справа. Наразі її треба розслідувати. Дуже ретельно та дуже інтенсивно. Всі деталі мають бути швидко з’ясовані”, – додав Шольц, але деталей він не оприлюднив.
Втім варто додати, що оригінальність розмов між нібито німецькими генералами, який розганяє російська пропаганда, поки що не підтверджується.
Як стало відомо раніше, після оприлюднення у Бундестазі зажадали пояснень від міністерства оборони Німеччини щодо повідомлень про можливе російське шпигунство і прослуховування у відомстві.
Нагадаємо, раніше цього тижня федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав нову причину, чому Україні не надають ракети Taurus. За його словами, за неправильного використання ракети дальністю в 500 км можуть долетіти до Москви. Відправляти ж до України своїх військових для контролю за застосуванням німецьких ракет ФРН, за його словами, не готова.
Тим часом у РФ почали носитися зі згаданим “перехопленням” розмови німецьких офіцерів. Передачу Taurus їм нібито доручив опрацювати міністр оборони ФРН Борис Пісторіус, тоді як Шольц “блокує ці поставки”. В аудіо звучать припущення про передачу Україні 100 таких ракет двома траншами.
Також люди, голоси яких втрапили на аудіо, обговорюють гіпотетичне знищення Кримського мосту, який, мовляв, “важко дістати”, тож на нього доведеться витратити “не десять і навіть не двадцять ракет”. Якщо ж оснастити німецькими ракетами Taurus французький винищувач Dassault Rafale – знищити незаконну будову окупантів буде можливо.
При цьому, у ході розмови звучить теза, що у разі передачі Taurus Києву ракети “будуть готові до застосування лише через вісім місяців”, оскільки необхідно виключити можливість “помилкового застосування”.