“Хоче реформувати регламент”: нардепи обрали першого віце-спікера Ради

Нардепи ВРУ обрали першим заступником голови парламенту Руслана Стефанчука його соратника зі “Слуги народу” Олександра Корнієнка.

Про це інформує УП.

На посаду було висунуто кандидатури Олександра Корнієнка зі “Слуги народу” та Софії Федини з “Європейської солідарності”.

Вони заявили про конфлікт інтересів щодо голосування за кандидатури, а потім виступили перед нардепами та відповіли на їхні запитання.

Рейтингове голосування показало перевагу Корнієнка над Фединою: 248 “за” проти 73 “за”.

На остаточному голосуванні кандидатуру представника “Слуги народу” підтримали 256 нардепів.

 

Із Корнієнка зняли членство в комітеті з питань місцевого самоврядування і він зайняв своє місце першого віце-спікера у президії Верховної Ради.

Корнієнко під час виступу сказав, що сказав, що смарт-державі потрібен “смарт-парламент”.
Він прагне зробити так, “щоб реформи не тонули у парламенті”.

Корнієнко заявив, що парламенту потрібна модернізація, інакше довіра до Верховної Ради, яка зараз становить 3%, буде далі падати.

Подолання “парламентського спаму” він назвав серед тактичних завдань.

“Парламент повинен залишатися місцем для дискусії… але парламент – це не лише місце для дискусій. Верховна Рада – це орган влади, від якого люди чекають результатів для себе.

Процедура важлива, демократія – це процедура, але хто сказав, що ми повинні неухильно слідувати процедурам, які були створені за доби старої політики і були налаштовані на те, щоб законсервувати найголовніші її риси: корупцію і брехню. Хіба ми не маємо права змінити процедуру заради більш ефективного і споможного парламенту?

Якщо ми з вами змінили карту України, скасували ганебні мораторії, вікрили ринки, у нас має вистачити політичної волі та експертизи реформувати і регламент Верховної Ради. Потрібна комплексна реформа парламентських процедур та процесів, інакше парламент надалі буде товкти воду в ступі, гальмуючи процес трансформації країни”, – заявив новий перший віце-спікер Ради.

Корнієнко також сказав, що він – прихильник “опозиційного дня”, який би раз на місяць міг відбуватися в парламенті.

На його думку, разом із законом про опозицію треба приймати і закон про коаліцію.

У свою чергу, Федина говорила, що парламент має стати надійним тилом для захисників і України і ставати на захист звичайних громадян.

Задаючи питання, опоненти з різних фракцій обмінювалися “шпильками”.

Нагадаємо: