Серед усіх народних депутатів добровільно подали майнові декларації за 2021 рік лише 53. А за 2022 рік ще менше – 38. При цьому серед керівництва парламенту декларації подав лише його голова Руслан Стефанчук – одразу за 2 роки.
Про це повідомили у “Чесно”. Зазначається:
- перший заступник спікера та колишній лідер партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко раніше заявляв, що він “у процесі подання”, проте його декларації досі немає у переліку;
- серед керівництва парламентських фракцій декларацію подав лише голова монобільшості Давид Арахамія – одразу за 2 роки.
- “Найбільша кількість добровільних декларацій надійшла до НАЗК від фракції “Слуга народу”. А за відсотком від загальної чисельності фракції чи групи – від представників “Відновлення України” та “Довіри”, – йдеться у публікації.
Автор публікації – парламентський аналітик Олександр Саліженко – зазначив у себе в Facebook, що добровільне подання декларацій нардепів до НАЗК – малоефективний підхід. Що, власне, засвідчила кількість поданих ними декларацій за 2021-2022 роки.
“ЗЗ весни цього року і дотепер декларації за 2021-2022 роки подало лише кілька десятків нардепів. Те ж саме стосується і публічності реєстру деклараціій. Якщо це не буде обово’язковим, то, очевидно, добровільно їх відкриють одиниці.”, – підкреслив він.
Водночас, Комітет Верховної Ради з антикорупційної політики одностайно підтримав відкриття декларацій одразу після поновлення е-декларування, а не через рік. Таким чином, парламент готується затвердити пропозиції, викладені у вето президента відповідного закону.