При цьому безпілотники необхідно постійно вдосконалювати. Про це розповів командир взводу 59-ї окремої мотопіхотної бригади ім. Якова Гандзюка ЗСУ Андрій Серган.
За його словами, дрони Mavic нескладні в управлінні та показують себе з кращого боку під час бойових дій. Українські захисники вдосконалили їх у такий спосіб, що тепер ці БПЛА можуть літати на відстань до 20 км. Однак китайські виробники, навпаки, роблять все для того, щоб їх дрони не використовувалися на війні.
“Це Mavic. Можливо, через те, що їх велика кількість, можливо, через те, що легкий в управлінні, можливо, через те, що звикли до них. Mavic показує себе з найкращої сторони, хоча це “весільний дрон” і по факту, здавалося б, як говорив наш колишній міністр, що можна з нього ще витягнути, з нього витягують. Він вже літає на 20 км, батарея вдосконалюється, “ламаємо” постійно, тому що китайська сторона намагається зробити так, щоб вони не літали на війні”, – сказав Серган.
Також він наголосив на ефективності великих квадрокоптерів R18. Однак і вони потребують модифікації, щоб поведінка БПЛА в бойових умовах була стабільнішою. Серган заявив, що необхідно постійно проводити аналіз, чому сталася втрата борту і що потрібно вдосконалити, щоби такого не повторилося.
“Війна технологій відбувається постійно… Вороги ж постійно придумують методи захисту, наприклад РЕБ ті самі, і нам потрібно постійно покращувати ті дрони, щоб вони показували той коефіцієнт корисної дії знищення росіян на нашому фронті”, – сказав командир взводу 59-ї бригади.
Крім того, він підкреслив, що основне завдання дронів полягає у збереженні життів бійців, адже будь-який дрон виконує роботу, яку робить людина. Саме це є основною мотивацією зробити українську армію технологічнішою.