Президентка Естонії заявила про “багато років роботи для наближення до членства у ЄС”: Кулеба відповів
Чинна президентка Естонії Керсті Кальюлайд знову заявила, що попереду в України ще багато років роботи для наближення до членства у ЄС.
Про це вона сказала під час форуму YES-Brainstorming, коментуючи свою заяву в інтерв’ю ЄвроПравді, що Україні для членства потрібно ще з 20 років роботи, пише ЄП.
“Усі прогнози базуються від попереднього досвіду”,- пояснила вона.
Керсті Кальюлайд нагадала, що для членства в ЄС Україна має спочатку виконати Копенгагенські критерії, проте наразі Київ – “на відстані кількох світлових років” від їхнього виконання.
Керсті Кальюлайд також згадала про проблеми естонських інвесторів в Україні. “Є компанія, яка дійшла до європейського правосуддя, але їй це не допомогло. А нещодавно я дізналася про компанію, яка наближалася до дуже серйозної угоди в України, але до них прийшов адвокат (не буду казати кого він представляв), і заявив, що для прискорення угоди їм треба поділитися частиною своїх акцій”,- розповіла вона.
“Тому коли питають, чому Україна досі не в ЄС, то відповідь, на мій погляд, очевидна”,- резюмувала вона.
Разом із тим Керсті Кальюлайд запевняє, що завжди була прихильницею членства у ЄС таких країн, як Україна, Грузія чи Молдова.
“Багато років я казала вашим олігархам: наближення до ЄС збільшить вартість ваших активів. На жаль, меі не вдалося достукатися до них – тому я користуюся можливістю ще раз повторити це. Можливо, одного дня станеться чудо і вони почують цей меседж – тоді Україна почне наближатися до ЄС”,- додала президентка Естонії.
Відповідь Кулеби:
Західні країни використовують тему проблем із реформами в Україні, щоб не визнавати своєї неготовності говорити про її членство.
Таку заяву під час форуму YES-Brainstorming зробив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
“Хочу, щоб мене зрозуміли правильно – ми є прихильниками реформ і ми впроваджуємо реформи. Проте я відверто стомився від того, коли нас тримають на гачку реформ, щоб не визнавати правду – не Україна не готова до шляху до ЄС, а ЄС неготовий приймати Україну”, – заявив міністр.
За словами Кулеби, нинішні відносини між Україною та ЄС можна охарактеризувати як “стратегічну невизначеність”.
“Прийняття до ЄС залежить не лише від реформ – це й також і політичне питання. А політично ЄС не готовий говорити про членство України. І це не залежить від реформ”, – заявив Дмитро Кулеба.