Референдуму про відмову від Донбасу не буде, а олігархи втрачають вплив: Разумков дав пресконференцію (відео)
В Україні не буде дострокових виборів президента, як і референдуму про відмову від тимчасово окупованих територій Донбасу.
Проте на всенародне обговорення можуть винести питання так званого заморожування конфлікту.
Про це та багато іншого розповів очільник українського парламенту Дмитро Разумков під час великої пресконференції, проведеної з нагоди Дня Конституції 25 червня.
Головні тези цієї пресконференції зібрав “Обозреватель”.
Про дострокові президентські вибориЗа словами спікера парламенту, причиною неможливості їхнього проведення є нинішній глава держави Володимир Зеленський. Адже, згідно із законодавством, сам він потім не зможе взяти участь у цьому процесі.
“Якщо Зеленський зараз оголосить дострокові вибори, він сам собі закриє шлях до президентства. Закон забороняє балотуватися в президенти тому, хто перед цим був ним і оголосив про такі вибори”, – відповів Разумков.
Водночас назвав чотири аспекти, які все ж дозволяють провести таке голосування:
- за станом здоров’я;
- смерть;
- імпічмент;
- відставка.
Про референдум щодо ДонбасуГлава ВРУ підкреслив, що референдум про відмову від ОРДЛО неможливий, тому це стосується територіальної цілісності нашої країни.
За його словами, президент говорив про можливість того, що на якийсь час процес щодо окупованих територій “буде заморожений”.
“Можна винести питання про заморожування конфлікту на Донбасі”, – додав він.
Про вплив бізнесу на нардепів і його особистоВплив представників великого бізнесу на депутатів Верховної Ради IX скликання є об’єктивно набагато меншим, вважає спікер парламенту.
“Мені, напевно, не зовсім коректно на 100% говорити, тому що я тут не працював. Але об’єктивно вплив на парламентарів, на велику політику представників великого бізнесу набагато менший”, – висловив упевненість Разумков.
Він також запевнив, що на нього як главу ВРУ ні олігархи, ні їхні представники “на щастя, не пробували впливати”. До того ж, підкреслив політик, “навіть не приходили й не пропонували, що дійсно є правдою”.
“Напевно, знають про мою позицію. Навіщо приходити й ставити питання, на які ти знаєш відповіді? Сподіваюся, приходити і не будуть”, – додав він.
Про зміни в КонституціюРазумков переконаний, що Конституція України не потребує змін у частині форми правління в державі. Так він прокоментував висловлювання президента Зеленського, який заявив, що у нас де-факто президентсько-парламентська форма правління. Спікер Ради вважає, що для чиновника не може бути де-юре і де-факто.
“Я все-таки виходжу з Основного закону. За всієї поваги до колег дозволю собі не погодитися з ними, адже для чиновника не може бути де-юре і де-факто. Ми всі повинні жити за законом, насамперед починаючи з себе. Згідно з Конституцією, ми живемо з вами в парламентсько-президентській республіці. І я, наприклад, вважаю, що це правильно, тому що завжди повинна бути противага, запобіжники”, – поділився думкою він.
У цьому контексті глава парламенту нагадав про ситуацію в країні в 2013-2014 роках і її наслідки, зокрема на сході та в тимчасово окупованому Криму. Він зазначив, що це “вдарило по всьому”.
“Тому вважаю, що Конституція абсолютно правильно все визначає сьогодні. Точно так само обирається президент, парламент. Навіть якщо ми подивимося з вами на соціологічні дослідження, то людей влаштовує та форма правління, яка існує в Україні. І якихось змін із великим перекосом в одну або іншу сторону немає. Плюс-мінус всі підтримують той вектор, який є”, – підсумував Разумков.
Також на пресконференції глава Верховної Ради:
- щодо законопроєкту про олігархів сказав, що не проти лобізму, але “зараз у країні лобізм – це корупція”;
- нагадав, що РНБО – це консультативний орган і, щоб розширити його повноваження, потрібно вносити зміни в законодавство;
- зазначив, що за санкції РНБО проти громадян України не голосував, тому що це не передбачено законодавством;
- підкреслив, що у відставку не збирається, і сказав, що з президентом у нього робочі взаємини;
- запевнив, що не займається будівництвом нових політичних проєктів.