РФ закликала США і НАТО відмовитися від масштабних навчань у Чорному морі: деталі

У Росії панікують через двотижневі міжнародні навчання Sea Breeze-2021, які стартують у Чорному морі й деяких областях України в кінці червня.

У Кремлі заявили, що заходи “агресивні” й закликали США та НАТО відмовитися від них.

З “попередженням” виступило посольство РФ в США.

У своєму Twitter дипломати висловили переконання, що вирішити проблеми в регіоні можна й без “допомоги ззовні”.

Насамперед у відомстві вказали на масштабність і “явно агресивний характер” навчань. Там вважають, нібито Sea Breeze-2021 “не відповідають” реальним завданням безпеки в Чорноморському регіоні.

“Підвищують ризики ненавмисних інцидентів, заохочують мілітаристські настрої в Києві”, – заявили в посольстві РФ.

У РФ забили на сполох через навчання в Чорному морі

Там “настійно закликали” Сполучені Штати Америки та їхніх союзників відмовитися від відпрацювання військових дій на Чорному морі.

Прикладом багатосторонніх зусиль із підтримки миру й стабільності в регіоні вони назвали військово-морську групу Blackseafor (була створена на початку 2001 року з ініціативи Туреччини, за участю країн узбережжя Чорного моря – Болгарії, Румунії, України, РФ та Грузії. – Ред.). Тільки це, вважають у Росії, “націлено на зміцнення заходів довіри на морі”, пише “Обозреватель”.

РФ закликала США і НАТО відмовитися від навчань Sea Breeze-2021 біля України

“Всі проблеми, які виникають у цьому регіоні, можуть вирішити причорноморські держави без “нав’язування” допомоги ззовні”, – попередили в російському посольстві.

Нагадаємо: українсько-американські навчання Sea Breeze-2021 стартують 28 червня і триватимуть два тижні, до 10 липня. Цього року в них візьме участь рекордна кількість країн.

"Попередження" РФ

Читайте також: