В Україні закрили справу про акції під ВРУ у 2017 році, у якій фігурував колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, котрий на сьогодні очолює Офіс простих рішень і результатів. Йдеться також про гроші, які він, за версією слідства, отримував за протести від соратника Віктора Януковича – скандального українського бізнесмена Сергія Курченка.
Про це у Facebook повідомила журналістка Ірина Ромалійска.
Вона нагадала, що під час акцій під ВРУ в 2017-му активісти розбивали намети і ночували там, а західні ЗМІ висвітлювали подію під заголовками “Початок Майдану-3?”.
Як зазначається, раніше в Генпрокуратурі вважали, що Курченко і колишній топменеджер Брокбізнесбанку Олександр Динник, вступивши в змову з російською ФСБ (яка хотіла керувати політичними процесами в Україні), давали гроші на акції Саакашвілі та його соратнику Северину Дангадзе.
“Донгадзе з Саакашвілі нібито навіть планували захопити будівлю Верховної Ради. І в фіналі Саакашвілі повинен був стати президентом України. Все за гроші ФСБ-Курченко. Таку версію вибудовувала тоді Генпрокуратура на чолі з Юрієм Луценком”, – написала Ромалійска, інформує “Обозреватель”.
Вона додала, що в справі фігурує телефонна розмова Курченка і Саакашвілі. У ній перший каже: “У мене в Україні є бізнес-інтереси, фінансові ресурси і можливість в Росії заходити в різні кабінети. І я зацікавлений в тому, щоб побудувати з вами якусь таку історію довгу”. Зі свого боку Саакашвілі відповів, що відправить до нього на переговори “довірену людину”. Справжність цієї бесіди підтвердила експертиза.
Під час розслідування Дангадзе свою провину визнав, за що був засуджений. А Саакашвілі пішов на угоду зі слідством, був затриманий і вийшов на свободу.
Журналістка наголосила, що в справі задокументовано факти передачі грошей – це $117 тисяч і €125 тисяч. А свідки розповідали, що отримували по 100-150 гривень за участь в акціях під ВРУ.
“Саакашвілі було допитано. Сказав, що ніяких грошей ні від кого не отримував. А розмови з Курченком він не пам’ятає і особисто з ним не знайомий”, – зазначила Ромалійская.
За її словами, справу офіційно призупинили ще в 2020 році, а нині і зовсім закрили, оскільки “доказів провини Саакашвілі слідство не знайшло”.