Страх чи «блеф»: чому росія все частіше говорить про переговори з Україною? – думка експерта

Останнім часом офіційна росія та її ЗМІ все частіше згадують про переговори з Україною. Серед головних тез путіна ми чуємо, що угода по зерну є першим успіхом, який може бути поступово розширеним до припинення вогню, рішення для окупованого росіянами Криму нібито можуть знайти з часом, причому не за 99 років, як з Гонконгом, а в наступному поколінні, альтернативою членству в НАТО для України нібито може стати військовий нейтралітет, а для Донбасу потрібно знайти рішення, засноване на швейцарській кантональній моделі.

Одні кажуть, що це говорить про початок визнавання росією своєї поразки, а інші стверджують, що нам рано радіти, бо це може бути «замилювання очей». То що це – розуміння путіна, що війни йому не виграти, чи політичний «блеф»?

Про це журналісту ІА «ПІКА» розповів ексзаступник начальника Штабу ВМС та експерт Центру оборонної стратегії Андрій Риженко.

Чи дійсно росія хоче переговорів з Україною?

Так, я теж помітив цю тенденцію – росія дійсно все частіше говорить про те, що ми повинні всістись із нею за стіл перемовин. Тут маються на увазі різного роду угоди й таке інше. Ці меседжі путін та його свита дає у першу чергу Заходу через Ердогана, Макрона та інших світових політиків.

Це означає, що рф «похитнулась», вона вже не є такою впевненою у своїй перемозі та шукає якісь «точки дотику». Звісно, на офіційному рівні москва цього не визнає, але це спостерігається по її риториці. Наразі вони кажуть про переговори на їхніх умовах, але з кожним днем вони будуть їх послаблювати. Ми вбиваємо їхніх солдатів, ми нищимо їхню техніку, наш військовий потенціал потроху зростає, світ накладає все нові санкції і так далі. Всі ці речі призводять до того, що росія втрачає дуже багато грошей та міжнародного авторитету.

Як має діяти Україна за таких умов?

У першу чергу ми повинні відстоювати свій суверенітет, для чого ми маємо чітко бачити, у який спосіб буде гарантуватись наша подальша безпека. Захід підтримує нас, але ми не повинні допустити, аби це припинилось. Якщо ми поступимось росії певними територіями, це призведе до зростання апетитів цієї недоімперії.

По-друге, сам Захід повинен дуже серйозно переглянути власну політику щодо росії. Весь світ має розуміти, що всі ті ракети, які москва запускає в наших мирних людей, були куплені за гроші, які їй дала Європа і США. Тобто, купівля енергоносіїв у рф призводить до збагачення агресора. Захід, фактично, профінансував військовий потенціал росії. Україна, до речі, також до цього доклалась, купуючи російський газ.

Новини, аналітика, ексклюзив – у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/informagenstvopica

Тому позиції України будуть базуватись на нашому військовому потенціалі, який, як я вже казав, поступово зростає. Проте ми повинні розуміти, що росія буде використовувати кожну нашу слабкість для того, щоб відбирати у нас території. Ба більше, вона буде «привчати» Захід думати, що це неможливо змінити. рф робитиме це за рахунок своєї нахабності, потужності та референдумів. Всі розуміють, що це неправильно, але ніхто не може притягнути кремль до відповідальності. Тож ми маємо відстоювати свої претензії на повернення наших територій, вступу України до НАТО та ЄС, вгамування російських апетитів щодо нашої землі та репарацій, які москва зобов’язана виплатити. Іншими словами, ми повинні відстоювати свої державні інтереси.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: