У Білому домі анонсували лючові домовленості між Україною та США, які погодять у межах зустрічі президентів Володимира Зеленського і Джо Байдена у Вашингтоні 1 вересня.
Про це пише “ЄП” з посиланням на представника Білого дому в ході телефонного спілкування з журналістами напередодні зустрічі Байдена з Зеленським.
Зокрема, щоб закріпити підвищений статус стратегічного партнерства, США і Україна оголосять про відновлення роботи Комісії стратегічного партнерства, яка не збиралася вже три роки.
Співрозмовник додав, що цієї осені очікується зустріч між держсекретарем США Ентоні Блінкеном і міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, на якій вони затвердять нову хартію між обома країнами, в якій будуть викладені параметри співпраці між державами для боротьби з викликами 21 століття.
Окремий блок домовленостей стосуватиметься оборони. Джо Байден оголосить про своє схвалення нового пакету допомоги Україні в галузі безпеки на суму 60 мільйонів доларів.
Крім того, міністерство оборони підпише стратегічну оборонну рамкову угоду, яка посилить співпрацю з низки нагальних питань, включаючи безпеку у Чорному морі, обмін кібернетичною інформацією і розвідувальними даними, а також подальшу підтримку України перед обличчям триваючої російської агресії.
Президент Байден заявить про готовність США продовжити підтримку проведення реформ для зміцнення демократії в Україні.
“Президент Зеленський розробив ініціативу для розвитку плану трансформаційних реформ в Україні, який, як ми очікуємо, президент Зеленський попередньо обговорить з президентом Байденом, а потім цієї осені більш повно представить в Комісії стратегічного партнерства”, – розповів представник Білого дому.
З 2014 року США надали Україні майже 2 мільярди доларів допомоги в цілях розвитку демократії і в цьому році планують виділити понад 463 мільйони доларів допомоги, додав він.
Що стосується енергетики, президенти оголосять про нові ініціативи з подолання кліматичної кризи і зміцнення енергетичної безпеки України, включаючи запуск оновленого Стратегічного діалогу з енергетики та клімату, яким займатиметься Міністерство енергетики США.
“Метою цього діалогу є залучення інвестицій в енергетичну безпеку шляхом реформ, скорочення викидів парникових газів, розгляд інших ініціатив зі зміни клімату та подальше усунення наслідків впливу “Північного потоку – 2”, – зазначив представник американської адміністрації.
Крім того, Вашингтон надасть Києву додатково $45 млн гуманітарної допомоги, щоб допомогти вирішити проблеми українців, які у зв’язку з російською агресією залишаються в нужді.
Також Вашингтон надасть додаткову допомогу в зв’язку з COVID в розмірі $12,8 млн доларів.
Очікується, що про ключові домовленості між Україною і США буде оголошено у заяві, яка буде оприлюднена після зустрічі президентів.
Нагадаємо:
- Зустріч Зеленського і Байдена перенесли
- Зеленський під час візиту до США буде у Вашингтоні і Каліфорнії – посол
- Президент та перша леді України прибули до Вашингтона (фото)
- США виділять Україні 60 мільйонів доларів військової допомоги
- Зеленський у США заявив, що підтримки з боку НАТО для України замало
- У Пентагоні Зеленський говорив про Донбас: що сказав президент