Рада, вибори, мер Харкова

У Харкові стартували вибори мера: деталі і фото

У Харкові 31 жовтня стартували вибори мера майже через рік після того, як помер перебраний на третій термін міський голова Геннадій Кернес.

Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 та працюватимуть до 20:00.

Результати голосування мають стати відомими не пізніше ніж на 12-й день із дня виборів – 12 листопада 2021 року. Офіційно ім’я переможця мають оголосити у друкованих ЗМІ не пізніше ніж через 5 днів після підрахунку голосів.

Як повідомляє “Суспільне“, сьогодні вчасно відкрилися 604 із 605 виборчих дільниць. На одній сталася затримка, бо двоє членів комісії захворіли.

Голосування за мера Харкова розпочалося.
Для виборів мера Харкова надрукували 1 040 609 бюлетенів, усього ж у місті зареєстровані 1 035 122 виборці. Кожен із них має право один раз замінити зіпсований бланк на новий.
Вибори у Харкові.

Не обійшлося без інцидентів: на дільниці №631692 на вул. Луї Пастера один із виборців фотографував бюлетень. Його затримали поліцейські, на місце викликали слідчо-оперативну групу.

Порушення на виборах у Харкові.

Ще на одній виборчій дільниці в одну кабінку для голосування зайшли одразу двоє людей.

У кабінку зайшли двоє людей.

Віктор Величков (самовисуванець). Пенсіонер, раніше був генеральним директором агропромислової компанії “Агропартнер”, член “Опозиційної платформи – За життя”. На президентських виборах-2019 був представником кандидата Юрія Бойка. До 2015 року Величков був депутатом міськради у Лозовій на Харківщині від “Партії регіонів”.

Михайло Добкін (самовисуванець). Радник громадської організації “Наш дім Харків”. Хотів стати мером Харкова ще 2020-го, але тоді знявся з виборів на користь Геннадія Кернеса. У 2006-2010 рр. Добкін – мер Харкова, у 2010-2014 рр. – голова Харківської ОДА. Був також головою обласного осередку “Партії регіонів”, балотувався від цієї партії у президенти України у 2014 році. Депутат Верховної ради ІV та VІІІ скликань.

Дмитро Маринін (самовисуванець). Аспірант кафедри регіонального розвитку та місцевого самоврядування у Національній академії держуправління при президентові України. Раніше працював в органах місцевого самоврядування та на керівних посадах у комунальних підприємствах. У 2010-2012 рр. Маринін – заступник мера з питань ЖКГ та депутат міськради Харкова від “Партії регіонів”. Його засудили до трьох років в’язниці у справі про розкрадання, але після апеляції вирок скасували.

Аліна Мустафаєва (самовисуванка). 2020 року стала депутаткою міськради від партії “Слуга народу”. Займається підприємництвом у сфері оренди автомобілів, керівниця ТОВ “Екокар”. Раніше працювала лікаркою у Центрі екстреної медичної допомоги Харкова.

Костянтин Немічов (самовисуванець). Активіст, голова харківського обласного осередку партії “Національний корпус”. Ветеран АТО, служив сержантом у батальйоні “Азов”. Брав участь в обороні Маріуполя та в боях у Широкиному.

Володимир Плетньов (кандидат від “Партії Шарія”). Адвокат, із 2020 року депутат міськради, голова фракції “Партії Шарія”. Раніше був суддею Київського районного суду Харкова та Апеляційного суду. Пішов у відставку у 2018 році та зайнявся адвокатською діяльністю.

Сергій Ряполов (самовисуванець). Активіст, учасник Євромайдану у Харкові, тимчасово безробітний. Ряполов – один із потерпілих у обвинувальній справі стосовно Геннадія Кернеса та його охорони через побиття та переслідування учасників Євромайдану 2014 року. 2020-го не пройшов у депутати міської ради, балотувався від “Блоку Світличної – Разом”.

Олександр Скорик (кандидат від “Європейської солідарності”). Депутат Харківської міськради з 2020 року, голова фракції “Європейська солідарність”. Голова м’ясокомбінату “М’ясний” у Богодухові, з 2017 року він – генеральний директор підприємства.

Ігор Терехов (кандидат від “Блоку Кернеса – Успішний Харків”). Виконувач обов’язків міського голови. У 2020 році після місцевих виборів він став секретарем міськради. 10 років був заступником Геннадія Кернеса, а раніше – заступником голови Харківської ОДА Арсена Авакова.

Денис Ярославський (самовисуванець). Юрист ТОВ “Харківський проєктний інститут”. Балотувався до Верховної Ради у 2019 році та до Харківської міськради у 2020-му, але не пройшов. Працював в органах МВС у Харківській та Київській областях. До 2017 року був начальником Обухівського осередку поліції Київської області.

Бюлетень під час виборів мера Харкова.

Бюлетень під час виборів мера Харкова.

Як голосувати під час карантину

Нагадаємо: для того, щоб проголосувати на виборах мера у Харкові, містянам потрібен лише український паспорт у вигляді книжечки чи ID-картки, військовий квиток чи тимчасове посвідчення громадянина України.

Сертифікати вакцинації та ПЛР-тести не потрібні, а для людей із температурою виділили спеціальну кабінку.

Кабінка для людей із температурою.

Також при собі потрібно мати особисту ручку та надягти захисну маску. Крім того, на виборах можна вакцинуватись від COVID-19: пункти щеплення відкрили на 41 дільниці.

Пацієнти з коронавірусом, яких госпіталізували, можуть проголосувати за свого кандидата у лікарнях. Ті ж, хто лікується вдома, мали написати заяву з довідкою від лікаря – до них прийдуть додому з бюлетенем.

Більше політичних новин читайте за посиланням: