У Харкові 31 жовтня стартували вибори мера майже через рік після того, як помер перебраний на третій термін міський голова Геннадій Кернес.
Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 та працюватимуть до 20:00.
Результати голосування мають стати відомими не пізніше ніж на 12-й день із дня виборів – 12 листопада 2021 року. Офіційно ім’я переможця мають оголосити у друкованих ЗМІ не пізніше ніж через 5 днів після підрахунку голосів.
Як повідомляє “Суспільне“, сьогодні вчасно відкрилися 604 із 605 виборчих дільниць. На одній сталася затримка, бо двоє членів комісії захворіли.
Не обійшлося без інцидентів: на дільниці №631692 на вул. Луї Пастера один із виборців фотографував бюлетень. Його затримали поліцейські, на місце викликали слідчо-оперативну групу.
Ще на одній виборчій дільниці в одну кабінку для голосування зайшли одразу двоє людей.
Віктор Величков (самовисуванець). Пенсіонер, раніше був генеральним директором агропромислової компанії “Агропартнер”, член “Опозиційної платформи – За життя”. На президентських виборах-2019 був представником кандидата Юрія Бойка. До 2015 року Величков був депутатом міськради у Лозовій на Харківщині від “Партії регіонів”.
Михайло Добкін (самовисуванець). Радник громадської організації “Наш дім Харків”. Хотів стати мером Харкова ще 2020-го, але тоді знявся з виборів на користь Геннадія Кернеса. У 2006-2010 рр. Добкін – мер Харкова, у 2010-2014 рр. – голова Харківської ОДА. Був також головою обласного осередку “Партії регіонів”, балотувався від цієї партії у президенти України у 2014 році. Депутат Верховної ради ІV та VІІІ скликань.
Дмитро Маринін (самовисуванець). Аспірант кафедри регіонального розвитку та місцевого самоврядування у Національній академії держуправління при президентові України. Раніше працював в органах місцевого самоврядування та на керівних посадах у комунальних підприємствах. У 2010-2012 рр. Маринін – заступник мера з питань ЖКГ та депутат міськради Харкова від “Партії регіонів”. Його засудили до трьох років в’язниці у справі про розкрадання, але після апеляції вирок скасували.
Аліна Мустафаєва (самовисуванка). 2020 року стала депутаткою міськради від партії “Слуга народу”. Займається підприємництвом у сфері оренди автомобілів, керівниця ТОВ “Екокар”. Раніше працювала лікаркою у Центрі екстреної медичної допомоги Харкова.
Костянтин Немічов (самовисуванець). Активіст, голова харківського обласного осередку партії “Національний корпус”. Ветеран АТО, служив сержантом у батальйоні “Азов”. Брав участь в обороні Маріуполя та в боях у Широкиному.
Володимир Плетньов (кандидат від “Партії Шарія”). Адвокат, із 2020 року депутат міськради, голова фракції “Партії Шарія”. Раніше був суддею Київського районного суду Харкова та Апеляційного суду. Пішов у відставку у 2018 році та зайнявся адвокатською діяльністю.
Сергій Ряполов (самовисуванець). Активіст, учасник Євромайдану у Харкові, тимчасово безробітний. Ряполов – один із потерпілих у обвинувальній справі стосовно Геннадія Кернеса та його охорони через побиття та переслідування учасників Євромайдану 2014 року. 2020-го не пройшов у депутати міської ради, балотувався від “Блоку Світличної – Разом”.
Олександр Скорик (кандидат від “Європейської солідарності”). Депутат Харківської міськради з 2020 року, голова фракції “Європейська солідарність”. Голова м’ясокомбінату “М’ясний” у Богодухові, з 2017 року він – генеральний директор підприємства.
Ігор Терехов (кандидат від “Блоку Кернеса – Успішний Харків”). Виконувач обов’язків міського голови. У 2020 році після місцевих виборів він став секретарем міськради. 10 років був заступником Геннадія Кернеса, а раніше – заступником голови Харківської ОДА Арсена Авакова.
Денис Ярославський (самовисуванець). Юрист ТОВ “Харківський проєктний інститут”. Балотувався до Верховної Ради у 2019 році та до Харківської міськради у 2020-му, але не пройшов. Працював в органах МВС у Харківській та Київській областях. До 2017 року був начальником Обухівського осередку поліції Київської області.
Як голосувати під час карантину
Нагадаємо: для того, щоб проголосувати на виборах мера у Харкові, містянам потрібен лише український паспорт у вигляді книжечки чи ID-картки, військовий квиток чи тимчасове посвідчення громадянина України.
Сертифікати вакцинації та ПЛР-тести не потрібні, а для людей із температурою виділили спеціальну кабінку.
Також при собі потрібно мати особисту ручку та надягти захисну маску. Крім того, на виборах можна вакцинуватись від COVID-19: пункти щеплення відкрили на 41 дільниці.
Пацієнти з коронавірусом, яких госпіталізували, можуть проголосувати за свого кандидата у лікарнях. Ті ж, хто лікується вдома, мали написати заяву з довідкою від лікаря – до них прийдуть додому з бюлетенем.