У РФ є в запасі 27 дальніх стратегічних бомбардувальників Ту-22М3, але їхній ресурс швидко вичерпується – експерт
У країни-агресорки РФ є в запасі 27 дальніх стратегічних бомбардувальників Ту-22М3, після того, як один з них збили Сили оборони України. Після чергової втрати ворожої авіації російським літакам буде складніше виконувати задачі через загрозу ураження системами ППО України.
Про це розповів заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ, експерт з авіації Анатолій Храпчинський в інтерв’ю Radio NV. “Якщо ми кажемо, наприклад, про кількість літаків Ту-22М3, то це близько 27, за інформацією з відкритих джерел, які можуть здійснювати якісь військові операції”, – сказав він.
Він також зазначив, що, аналізуючи відео падіння Ту-22М3 в Ставропольскому краї, можна попередньо сказати, що літак був уражений, але “намагався дотягнути до якогось аеродрому, щоб здійснити аварійну посадку”.
За словами експерта, старий радянський літак Ту-22М3, який є носієм ракет Х-22, постійно використовується для обстрілів України.
“Ми вже нищили російську стратегічну авіацію в пунктах базування. Зараз ми кажемо про знищення в повітрі при виконанні бойового завдання. Тобто ми можемо казати, що не тільки на А-50 ми можемо поставити галочку і великій кількості “сучасних” літаків Су-34 або Су-35. Також додався стратегічний бомбардувальник, який входить до ядерної тріади Радянського Союзу, а в подальшому і Росії”, – констатував Храпчинський.
Він додав, що тепер російським літакам буде складніше виконувати задачі, “бо вони будуть розуміти, що заходити в повітряний простір Азовського або Чорного моря їм буде складніше” через ризик ураження системою української ППО.
Справа в тому, що ракети Х-22, які запускаєТу-22М3, не мають такої дальності як, наприклад, Х-101 або Х-555, тому цим літакам треба було підлітати ближче до території України для пусків.
“Літак це старий, радянський, вони його модернізують, заявляють про нові можливості, але це дуже складно з урахуванням тієї інженерної складової, яку було покладено в цей літак. Слабка сторона цього літака – це двигун, який має всього 3 тис. годин ресурсу, хоча вони його активно використовують”, – зазначив Анатолій Храпчинський.
Водночас експерт додав, що наразі зменшується кількість стратегічних літаків, які Росія використовує для масованих обстрілів України.
“Наразі (для атаки 19 квітня. – Ред.) було використано лише один Ту-95 і були Ту-22М3. Здебільшого зараз з’являється тактична авіація, це літаки Су-34, Су-35, Су-30, які запускають ракети Х-59, Х-69”, – сказав Храпчинський.