Чи буде велика війна?

Україні варто готувати армію до звільнення Донбасу, – Гримчак

Рішення про участь жителів окупованого Донбасу у виборах до Держдуми РФ може вказувати на намір Кремля визнати та інтегрувати ці території до складу країни-агресора.

Тож Україна буде вимушена найближчим часом вчиняти кроки зі звільнення цієї території.

Так вважає ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак, пише “Обозреватель”.

У найближчій перспективі наша країна повинна готуватися до того, що нам доведеться звільняти цю територію тим чи іншим шляхом“, – зауважив він.

“Хотілося б, щоб це відбулося все ж таки політико-дипломатичним шляхом, але армію треба готувати до можливого застосування зброї для звільнення власної території. Наскільки я розумію, це зараз відбувається”, – додав Гримчак.

На його думку, участь жителів Донбасу в російських парламентських виборах вказує на небезпечну тенденцію. “Це означає фактичне поглинання цієї окупованої території. Росія почала видачу паспортів саме для того, щоб потім сказати: “Це наша територія, це наші люди”.

Водночас ексзаступник міністра зауважив, що у Кремлі навряд чи планують визнавати Донбас найближчим часом. І навіть більше – на сьогодні російська влада вчиняє такі кроки і робить заяви про те, що “Донбас Україні не потрібен” більшою мірою заради шантажу, а не реального визнання та інтеграції.

“Якщо говорити про Абхазію на Південну Осетію, то визнання сталося через 20 років після початку бойових дій. Я не думаю, що визнання Донбасу станеться цієї осені. Але те, що вони розглядають такі варіанти, ні для кого не є секретом“, – сказав Гримчак.

Він додав, що за великим рахунком цей крок не вплине на ставлення світу до Росії. “У підсумковому документі саміту G7 було зазначено, що учасники Сімки розглядають Росію як країну-учасницю конфлікту і ніколи не розглядали її як посередника. Весь світ чудово розуміє і хто збив Boeing, і хто є країною-агресором. Тому це не вплине на подальше існування Росії”, – запевнив політик.