Український розробник – компанія One Way Aerospace, яка відома передусім своїм FPV-дронами-камікадзе “Скальпель” [Scalpel] – готова продемонструвати оборонному відомству України, а також одній з неназваних європейських країн-членів НАТО свою систему великої дальності – про це розповідає видання Defense News.
Як відзначається, наприкінці травня цього року компанія планує протестувати та провести демонстрацію своїх безпілотників AQV-150 Scalpel Heavy, а також AQ-400.
AQV-150 Scalpel Heavy – це старша версія дрона-камікадзе AQV-100 Scalpel, оснащений боєголовкою вагою 2,5 кг і може перебувати у повітрі протягом 12 хвилин і знищувати цілі на відстані до 10 км. Базова версія цього дрона коштує 1000 доларів.
Водночас AQ-400 Scythe – дрон-камікадзе великої дальності, ідея якого полягала в тому, щоб отримати засіб ураження за доступною ціною, який можна було б доволі швидко збирати.
Дрон може бути запущено з короткої злітно-посадкової смуги або ж з катапульти. Тактико-технічні характеристики цього дрона-камікадзе наступні: злітна маса – 100 кг, з них 32 кг – корисне навантаження, яке може бути збільшене до 43 кг шляхом зменшення дальності польоту. Вона декларується на рівні 750 км (на сайті розробника). Розмах крил – 2,3 м, крейсерська швидкість – 144 км/год.
І, як визначив у коментарі виданню один зі співзасновників One Way Aerospace Джеймс Ерл, дрон-камікадзе AQ-400 Scythe “наблизить нас на один крок до цілі доступної крилатої ракети: 1000 км зі швидкістю 350 км/год менш як за 100 000 доларів”.
Крім того, у поєднанні з дроном-камікадзе AQV-150, ці два типи безпілотників можуть бути поєднані в одноразову багатоцільову ударну систему – фактично йдеться про одноразовий рій дронів, який, за словами розробників, може в результаті уразити 10 цілей на відстані 150 км з місця запуску.
Відзначається, що виробництво дронів-камікадзе та інших безпілотних літальних апаратів було налагоджено через мережу невеликих майданчиків та інжинірингових компаній – хоча низка комплектуючих наразі закуповують за кордоном (зокрема у таких країнах, як Велика Британія чи Німеччина), але загалом у компанії прагнуть максимально локалізувати виробництво. А загалом у планах – організація в Україні підприємства на не менш як 1000 кв. м, щоб збільшити виробництво безпілотника AQ-400 Scythe.