Українських полонених не було на збитому у РФ Іл-76 – Данілов

Секретар Ради національної безпеки Олексій Данілов в інтервʼю Бабелю заявив, що в Росії дійсно зазнав катастрофи літак Іл-76, проте, за його словами, українських військовополонених у ньому не було. Водночас зазначив він, в України немає достатньо інформації, чи живі наразі полонені, яких мали обміняти того дня, однак якби це сталося – очільник МЗС РФ Сергій Лавров “репетував би в ООН”.

Данілов заявив, що такі висновки зумовлені досвідом, який був після Тегерану й того, що відбувалося далі.

“Чи були там наші полонені, я вам точно можу сказати — ні. Якби це дійсно сталося, то кількість біологічного матеріалу, те, що називається, скажімо так, загиблі, було б у значній кількості”, — наголосив він.

На думку секретаря РНБО, росіяни обовʼязково б скористалися цією ситуацією та зафільмували її для телекартинки, “поле було б червоне від крові”, а цього не було – “у них була заготовлена вся ця історія”.

Треба просто почекати. Якби це відбувалося, то, повірте, Лавров би в ООН так репетував, і вони б усе це показували. Їм нема чого показати, бо якби це сталося насправді, то була б зовсім інша картинка”, — сказав секретар РНБО і додав, що в сучасному світі нічого приховати неможливо.