Зеленський новини: президент запровадив безвіз для туристів з Китаю

Вдарить по “втікачах”: Зеленський підписав закон про заочне засудження

Глава Української держави Володимир Зеленський 11 травня, підписав закон, що дозволяє в нашій країні заочне засудження осіб.

За цей документ (“Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв’язку із здійсненням спеціального досудового розслідування”) нардепи проголосували 27 квітня, інформують на сайті ОП.

Пресслужба підкреслила, що закон покликаний забезпечити невідворотність покарання громадян, які здійснили кримінальний злочин і переховуються від слідства в інших країнах або на тимчасово окупованих територіях України.

Раніше для того, щоб почати досудове розслідування або спеціальний судовий розгляд щодо фігуранта-втікача, потрібно було оголосити особу в міжнародний розшук. Водночас Інтерпол іноді відмовляв Україні в цьому.

Документ, підписаний президентом, змінює підхід і визначає дві підстави для здійснення зазначених судових і слідчих дій:

  1. якщо підозрюваний оголошений у міжнародний розшук;
  2. якщо підозрюваний безпідставно ухиляється від явки за викликом слідчого, прокурора, слідчого судді або суду (за умови належного повідомлення про такий виклик) і перебуває на території держави-агресора чи на тимчасово окупованих територіях України.

Тепер слідчий суддя зможе заочно арештовувати таких підозрюваних.

Судовий розгляд щодо обвинувачених у таких кримінальних провадженнях може здійснюватися за їхньої відсутності, але винятком є неповнолітні.

Раніше ми інформували: