Міжнародний експерт Юрій Олійник розповів, що означає той факт, що багато впливових країн світу говорять про російсько-українську війну як про геноцид нашого народу.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
За словами експерта, тут не йдеться про геноцид у класичному розумінні цього слова.
«Сьогодні багато країн визнають цю війну геноцидом, але не варто його прирівнювати до, наприклад, голокосту. Взагалі, в історії було приблизно 10 випадків, які можуть бути кваліфіковані як геноцид. Для нас сьогодні головним є те, що така риторика провідних країн світу – це міжнародне визнання на законодавчому рівні, яке не має терміну давності. Такі речі накладають обов’язки на інші країни у плані поведінки та реакції на війну росії проти України. Тобто, якщо тепер якась держава не буде цього визнавати і не допомагатиме нам, то це її дискредитує, більше немає місця для нейтралітету. Наприклад, коли на початку 2000-х років Китай старався бути нейтральним щодо подій в Судані, то він дуже багато втратив в репутаційному та економічному плані. Тож тепер держави змушені реагувати більш жорстко, аби не зазнати подібного», – пояснив Юрій Олійник.
Він також додав, що нам слід вимагати від росії репарацій і їх реально отримати.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
«А щодо репарацій, то нам їх слід очікувати, коли буде перемога і зміна або режиму в росії, або самої росії як такої. Зараз, звісно, ми повинні загострювати увагу на цьому питанні, накопичувати докази і виставляти претензії, аби згодом отримати адекватну реакцію від світу. В цілому, війна в Україні – це випробування для міжнародного права, наскільки воно дієве. Ми маємо геноцид і війну, чому воно мало запобігати, тож подивимось, як реагуватимуть країни. А ще є такий момент як заморожені в Європі активи росії. Україна повинна тиснути, аби саме ці гроші пішли на відшкодування наслідків війни в Україні. Якщо ви визнали це геноцидом, то змусьте росію до виплат! Тобто, це і мають бути наші перші репарації», – підсумував експерт.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- «Культура, яка лежить в основі геноциду, не може бути відділеною від нього» – Остап Українець
- Де, Вітя, гроші?»: чому путін відхрестився від свого кума медведчука – заява політолога
- Яку цінну інформацію може надати медведчук і чому варто боятися Порошенкові: політолог розповів цікаві деталі
- Міняти чи допитувати – що робити з медведчуком? – думка експерта
- Чому Байден назвав російсько-українську війну геноцидом і що це означає? – думка політолога
- Що означає відмова Зеленського від зустрічі із Штайнмаєром? – думка експерта
- «Ходить по лезу»: чому Макрон заявив, що «українці й росіяни – «брати», – думка політолога