Талліс звернув увагу, що канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв активізувати зусилля, якщо США скорочуватимуть допомогу Україні, але неясно, яким чином.
“Європа десятиліттями недоінвестувала у свої збройні сили. Німеччина була першою серед тих країн, які це робили. І зараз має власну бюджетну кризу. Перемога ізоляціоніста Трампа може навпаки призвести до контрреакції Європи. Вона може скорочувати допомогу та накопичувати ресурси, бо відчуватиме загрозу від Росії безпосередньо, а не через Україну чи гібридне протистояння, і це буде помилковим для Європи рішенням, набагато дешевше було б перемогти Росію в Україні”, – наголосив експерт.
За його словами, потенційна перемога Трампа порушує питання, наскільки США будуть відданими 5 статті договору НАТО про колективну оборону.
“Трамп – не той партнер, якого ви хочете на тлі великої війни. Але якби ми готувалися, то побачили б, що Німеччина справді переозброюється, а не вдає, що це робить. І побачили дискусії про розширене ядерне стримування, яких зараз немає. Перемога Байдена також є недооціненою небезпекою. Є ризики, що основну увагу США буде сконцентровано на Індо-Тихоокеанському регіоні – без збільшення підтримки України. Але перемога Байдена позбавить Росію фактору часу. І це може змінити гру: Зараз Путін розраховує на перемогу республіканців і каже: Навіщо мені укладати якусь угоду з адміністрацією Байдена, коли я можу укласти її з Трампом?”, – резюмував він.
Нещодавно спікер Ради національної безпеки Джон Кірбі заявив, що Білий дім сподівається на погодження фінансування для України на початку січня.