Адміністрація Байдена та європейські партнери переходять на просунутий рівень допомоги Україні, аби перешкодити путінській стратегії затягування бойових дій.
Ось декілька думок з виступу директора Хейнс у Конгресі:
■ Ми не передбачаємо, що російські військові відновляться настільки, щоб досягти серйозних територіальних здобутків цього року…
■ Путін вважає, що затягування війни може бути його найкращою стратегією, навіть якщо це займе роки…
■ Російський розрахунок на чергову мобілізацію та сторонні джерела боєприпасів.
■ Війна в Україні стала «жорсткою війною на виснаження, в якій жодна зі сторін не має остаточної військової переваги». Весняний наступ України буде обмежений ступенем забезпечення ЗСУ та рівнем втрат.
Де-факто, звіт розвідки пояснив американським платникам податків нову стратегію Білого Дому та ЄС.
Її добре сформулював міністр оборони України Олексій Резніков: “якнайшвидше” потрібен 1 млн 155-мм і 105-мм снарядів (це близько €4 млрд).
«Пріоритет номер один — це системи ППО — а також боєприпаси, боєприпаси й ще раз боєприпаси, щоб Україна була готова до контрнаступу”, – Рєзніков.
Естонія запропонувала Євроспільноті забезпечити Україну необхідними боєкомплектами. Міністри оборони країн ЄС обговорили цю ініціативу, її ухвалення очікується вже цього місяця.
Армія США збільшує свої потужності з виробництва 155-мм снарядів з 14 тис. до 30 тис. вже цією весною, з подальшим виходом на 90 тис. в місяць. Також збільшуються пропускні спроможності з випуску інших боєприпасів.
Час – ключовий фактор, який обговорюється нашими партнерами. Плюс визріває рішення по F-16.
Висновок тут простий: ні США, ні ЄС не налаштовані підігрувати планам Путіна, затягуючи війну, вони прагнуть допомогти ЗСУ перемогти «на одному диханні», тобто уже цього року. Брюссель з Вашингтоном включилися в цей процес із небаченою раніше швидкістю.