За яких умов США може ввести свої війська в Україну? Відповідь експерта

Політичний та економічний експерт Growford Institute Валерій Клочок розповів, за яких умов США може ввести свої війська в Україну.

Про це він заявив у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

Зазначимо: на початку травня Конгресмен від Республіканської партії США Адам Кінзінгер анонсував внесення спільної резолюції, яка передбачає використання Збройних сил Сполучених Штатів Америки для захисту України, якщо росія застосує хімічну або ядерну зброю, а також якщо вона зазіхатиме на суверенітет України.

“У резолюції прописані такі речі як хімічна атака чи ядерна загроза, але там є ще один цікавий пункт – за умови порушення територіальної цілісності України, яка сьогодні вже є очевидною. Тому, фактично, будь-коли. Якщо Америка вирішить, що росія становить загрозу для нашої демократії чи для демократії світу шляхом воєнної агресії, то Вашингтон може ухвалити рішення про втручання у війну. Навіть на принципах, що США зроблять Україну своїм військовим союзником №1, як це вже було із Японією та Південною Кореєю. Варіантів багато.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Крім того, ми не можемо тут спиратись виключно на історичний досвід, бо сьогодні ухвалюються дуже неочікувані рішення, які можуть стати справжнім прецедентом. Наприклад, нова програма допомоги Україні від МВФ – такого раніше ніколи не було, щоб Міжнародний валютний фонд комусь надав 50 мільярдів доларів фінансування державного бюджету. А ця програма вже анонсована і почала готуватись ще півтора місяці тому”, – розповів Клочок.

Більше читайте в інтерв’ю: “Валерій Клочок: «США готуються ввести в Україну свою армію»