Глава Української держави Володимир Зеленський обговорив протидію закінченню будівництва російського газопроводу “Північний потік-2” із представниками Сенату (верхньої палати Конгресу) США.
Останні прибули до Києва в межах офіційної поїздки в Східну Європу.
Про це інформують на сайті Офісу президента.
Зеленський підкреслив, що не дати добудувати та ввести в експлуатацію “Північний потік-2” можуть тільки США й адміністрація президента Джо Байдена.
Він також сказав, що реалізація “СП-2” може вплинути не тільки на енергетичну безпеку. “Це окрема потужна зброя Російської Федерації, яку дають їй сьогодні в руки. А потім Європа запитує про те, як можна захиститися від Росії. Відповідь дуже проста – не давати зброю ворогові”, – заявив Зеленський.
“Північний потік-2” відключить Україну від поставок газу, а значить, “відключить” нас щонайменше від 3 мільярдів доларів на рік… Нам не буде чим платити за українську армію”, – пояснив президент.
Він додав, що напередодні зустрічі Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним Україна готова надати американській стороні повну інформацію щодо питання “СП-2”.
Які теми ще обговорювали з представниками Конгресу СШАУкраїнський лідер заявив, що ненадання Україні чіткого сигналу і конкретних термінів з отримання Плану дій щодо членства в НАТО – це ще одна потенційна загроза, яка може посилити позиції РФ в Європі.
Президент висловив сподівання, що Сполучені Штати будуть представлені на найвищому рівні під час першого саміту Кримської платформи 23 серпня.
Зеленський розповів про реформи, які реалізуються в країні, зокрема – про завершення земельної реформи, яку не могла почати українська влада протягом багатьох років незалежності. “Але ми це зробили – незважаючи на опір, який чинили ті, хто заробляв на тіньовому обороті землі. Але зараз ми вже вжили необхідних законів і фактично наблизилися до завершення цієї реформи”, – повідомив він.
Триває і реформування Служби безпеки України, Вищої ради правосуддя. Завершена розробка законопроєкту, який повинен усунути вплив олігархів на управління державою.
У контексті боротьби з російською пропагандою президент поінформував про накладення рішенням РНБО санкцій на низку пропагандистських телеканалів, які фінансувалися з країни-окупанта.
Крім того, в Україні створено Центр протидії дезінформації. Залучення американських фахівців могло б допомогти в роботі цієї структури.
Хто брав участь у зустрічі:
- сенатори США – Джин Шахін (Демократична партія), Роберт Портман (Республіканська партія), Крістофер Мерфі (Демократична партія);
- їхні радники;
- тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін;
- з української сторони, крім Зеленського, – перший президент, глава делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук;
- віцепрем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков;
- міністр закордонних справ Дмитро Кулеба;
- керівник Офісу президента Андрій Єрмак;
- заступники останнього – Ігор Жовква, Юлія Свириденко та Андрій Сибіга.