4 серпня правозахисна організація Amnesty International заявила, що українські військові, які стримують російську навалу, наражають на небезпеку цивільне населення, створюючи бази і розміщуючи озброєння в школах і лікарнях. Саме про це йшлось у звіті організації. Водночас на їхньому сайті нема жодного слова щодо масового вбивства українських військвополонених в Оленівці та засудження дій окупантів, які знищили полонених захисників України.
Ясна річ, українська влада не могла проігнорувати такі заяви. В Офісі президента на це відповіли, що життю українців загрожує тільки російська армія, а слова представників Amnesty International є участю в дискредитаційній кампанії росії проти України. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також не залишився осторонь і заявив, що обурений заявою Amnesty International і вважає її несправедливою.
Після цієї критики з боку України та ряду посадовців з інших держав, Генеральний секретар Amnesty International Агнес Каламар заявила, що критика їхніх звітів “не послабить неупередженість” організації.
Про те, чому ця Amnesty International зробила таку заяву і як Україні варто на це реагувати розповів політтехнолог і політичний експерт Олександр Антонюк.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Чому Amnesty International зробила таку «дику» заяву?
Це є просто інформаційна кампанія проти України. Їхній звіт є не просто некоректним, а навіть огидним – там немає ні слова про злочини росії проти українського народу. Тому ми можемо розглядати Amnesty International як структуру, яка банально лобіює інтереси москви.
Я навіть більше скажу: давно слідкую за цими «правозахисниками» і це далеко не перший їхній «зашквар». Вони ще з 2014-го року писали різні нісенітниці про російсько-українську війну, які були вигідні рф.
До яких ще «брудних» інформаційних політтехнологій може вдатись росія?
Я не думаю, що нам варто тут очікувати чогось оригінального, бо москва завжди працює за своїми лекалами. Такі політики як Шредер і Трамп будуть постійно озвучувати і просувати проросійські наративи. Також для цього можуть використовувати зірок шоубізнесу та інших відомих людей.
Щодо технології, то це буде спроба змістити акценти: не говорити про важливе і «згладжувати кути» тих злочинів, які росія скоює в Україні. Крім того, кремль буде намагатись максимально «розгойдувати» внутрішні ситуації у Європейських державах. Наприклад, запустити чергову хвилю «Жовтих жилетів» у Франції або почати вимагати відставки того чи іншого уряду. На щось інше їх не вистачить, тому вони будуть використовувати старі методи: політику і корупцію.
Новини, аналітика, ексклюзив – у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/informagenstvopica
Що в такій ситуації має робити Україна?
Те, що ми і так робимо, – давати інформаційну відсіч. Наприклад, у ситуації із Amnesty International ми повинні відкликати її акредитацію і заборонити їхню діяльність на території України. Я знаю, що багато хто почне говорити, що це не демократично, проте наша позиція має бути твердою: або ця організація офіційно просить вибачення і визнає свій звіт фейковим, або ми її визнаємо союзником агресора. Тобто, політична заява на політичну заяву.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Курс долара, можливий дефолт і ріст цін: що очікує українців найближчим часом?
- Генерал Романенко: «Росіяни готують наступ на півдні України, американці «прокидаються»
- Російські ракети з території білорусі: як нам відповісти?
- Страх чи «блеф»: чому росія все частіше говорить про переговори з Україною? – думка експерта
- Куди може втекти путін, якщо програє війну з Україною?