«Або загрози нема, або буде ядерна війна»: військовий про погрози росії завдати ударів по українських «центрах ухвалення рішень»
Російські окупанти погрожують завдати удару по українських «центрах прийняття рішень». Так, нещодавно у своїй заяві рашисти пригрозили завдати ударів по українських «центрах ухвалення рішень», у тому числі в столиці України. За словами офіційної москви, таке може статись у відповідь на те, що росія назвала «спробами саботажу та ударів» по території росії.
Військовий експерт Михайло Жирохов розповів, про які центри йде мова і на скільки нам дійсно загрожує росія.
Про це він розказав у коментарі для ІА «ПІКА».
Які «центри ухвалення рішень» росіяни мали на увазі?
Не забуваймо, хто наш ворог, тому насправді важко спрогнозувати, що у росіян в голові. Проте, знаючи Сирію та сучасну війну проти України, у них все просто: куди влучили, там і «центр ухвалення рішень». Тобто, вони можуть обстрілювати цивільну інфраструктуру, а потім звітувати, що там була база наших військових абощо. росія, наприклад, в Маріуполі вдарила у пологовий будинок, а потім заявила, що нібито знищила базу полку «Азов». Тому саме від таких хаотичних обстрілів ми не застраховані аж ніяк.
А якщо говорити мовою військових, що належить до таких центрів?
Центри ухвалення рішень – це, перш за все, командні пункти, починаючи з бригад і закінчуючи генеральним штабом. Ну і політична влада, ясна річ, також під прицілом ворога. Це Верховна рада, Кабінет міністрів та інші органи влади, які забезпечують обороноздатність країни.
Чи є у росії достатньо відомостей про місцезнаходження українських командних центрів?
Так, безумовно. Сьогодні ми використовуємо всю інфраструктуру радянських часів і вся інформація про неї зберігається у документації часів радянського союзу, а отже вона в москві. Наприклад, генеральний штаб Міністерства оборони – це колишній штаб київського воєнного округу радянського союзу. Тобто, росіяни мають відповідні карти і вони знають, що у нас є і де воно розташовується. За новітні часи ми не збудували нічого нового і не перемістили старого, а отже користуємось радянською військовою інфраструктурою.
Чи є у ворога необхідна зброя, аби завдати ефективних ударів по цих пунктах?
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
Тут важко щось однозначно стверджувати. Наприклад, запасний командний пункт військового округу чи радянської армії будувався із урахуванням того, що про ньому може «прилетіти» ядерна бомба. Тому такі центри витримують пряме влучання ядерного заряду, який відповідає 10-15-ти кілотонам в тротиловому еквіваленті. Зараз це називається тактичною ядерною зброєю. Звісно, якщо росія вдарить стратегічною зброєю, то ми не врятуємось, але тактичні боєголовки нам не страшні. Запасні командні пункти знаходяться глибоко під землею і мали б витримати вибухи. Тому ворог не може реально пошкодити навіть такий об’єкт як Бескидський тунель, бо стріляє по ньому своїми «Калібрами», які мають відносно малу бойову частину. А все тому, що росія не має так званої «протибункерної» зброї, яка є, наприклад у США, і або вона нам не загрожує реально, або це буде велика ядерна війна.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Допомогти українцям: як італієць в час війни організовує підприємство в Україні
- Які «треті країни» може залучити до війни проти України росія? Експерт розповів подробиці
- Реактивні системи залпового вогню M270 від Британії: військовий експерт розповів, у чому їхня потужність
- Валерій Клочок: «США готуються ввести в Україну свою армію»
- «Кримський міст – потенційна ціль ЗСУ»: Жданов про передачу Україні РСЗВ HIMARS
- «Це дієві санкції»: економіст про заборону страхувати російські судна