У росії, коли кажуть, що існують ризики залучення третіх країн до війни з Україною, якщо Київ отримає американські РСЗВ, можуть сподіватися хіба що на одну країну і одну невизнану республіку, тобто Білорусь і Придністров’я.
Про це у коментарі ІА «ПІКА» сказав політолог Ігор Петренко.
Білорусь
«Білорусь має не надто потужний військовий потенціал, хоч і перекидає озброєння зараз ближче до українського кордону. Також білоруси не вмотивовані воювати, і якщо б росія хотіла залучити білорусь до війни з Україною, вона б це зробила вже на першому етапі цієї війни. Однак Президент Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Залужний все ж розуміють потенційну загрозу з боку білорусі, тому Україна на кордоні з північними сусідами вже почала будувати фортифікаційні споруди», – зазначив політолог.
Також, за його словами, є ризики тут і політичні для лукашенка, адже білоруські генерали воювати не хочуть, бо бачать, що Україна має справді потужну армію, яка довела свою силу, розбивши міф про «другу армію світу». Тому своє спокійне життя, здобутки та маєтки вони не проміняють на військові дії та можливу смерть. Таким чином лукашенка вже попередили, що участь білорусів у війні може призвести до тяжких політичних наслідків у країні.
Придністров’я
«Щодо Придністров’я: керівництво цієї невизнаної республіки також не горить бажанням воювати з українською армією, а тим більше йти на певні території нашої держави в наступ», – додав Петренко.
Країни ОДКБ:
«Казахстан свої війська в Україну не відправить, адже казахи проти України не воюватимуть навіть попри тиск росії. Зв’язки на рівні суспільства між країни є доволі теплими, навіть попри те, що економічно ця країна залежить значно від рф. Так, рішення відправити своїх громадян воювати проти України може погано закінчитися для казахської клади. До того ж на Казахстан сильний сплив має Китай, Британія і США. Та й боєздатність казахської армії викликає питання.
Вірменія: президент Пашинян добре пам’ятає, як путін над ним познущався у Карабахській війні, кинувши напризволяще і де-факто підігравши Азербайджану, аби провчити Пашиняна за непокірливу поведінку. Тому путіну Пашинян не підігруватиме у російсько-російській війні», – переконаний експерт.
«Якщо говорити про Киргизстан, Таджикистан і Узбекистан – вони в аналогічній ситуації. Таджикистан розуміє, що їм загрожують таліби: якщо таджики поїдуть воювати в Україну, отримають удар у спину від талібів. На Киргизстан має вплив Британія. Узбекистан зараз активно намагається економічно просуватися та залучати іноземні інвестиції, тому їм участь у російсько-українській війні не потрібна, бо вони отримають у відповідь санкції. І такі санкції лякають усі вищезгадані країни, які входять в ОДКБ, окрім росії і білорусі, які свої санкції вже отримали», – вважає Петренко.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
Тож, переконаний експерт, це більше лякалка лаврова для внутрішнього вжитку – росіян, бо українці вже на таке «не ведуться». Також такі заяви лаврова і росії – показник слабкості агресора, яка нічого не може вдіяти щодо України.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Допомогти українцям: як італієць в час війни організовує підприємство в Україні
- Чи можлива зараз розмова Зеленського з путіним? Політтехнолог розповів деталі
- Чому Порошенка не випускали за кордон і які це матиме наслідки? Відповідь експерта
- Альтернатива ЄС із Британією на чолі: наскільки це реально і чи потрібна вона Україні? – думка експерта
- «Нам необхідно розблокувати наші порти самотужки, знищивши російський флот»: військовий експерт
- Валерій Клочок: «США готуються ввести в Україну свою армію»