“Це неприйнятно”: генсек НАТО відреагував на спроби Путіна встановлювати “сфери впливу”

Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає категорично неприйнятною позицію, що великі геополітичні гравці у сучасному світі буцімто мають право на свою “сферу впливу” і право контролювати політику своїх менших сусідів, і тому Росія “не має права вето” щодо майбутнього членства України в НАТО.

Як повідомляє “ЄП“, про це він заявив на пресконференції після другого дня зустрічі Північноатлантичної ради у Ризі.

Фраза про “російську сферу впливу” пролунала в одному із запитань від ЗМІ.

“Саме запитання відсилає до того, що є неприйнятним – що у Росії є “сфера впливу”(…), що Росія може контролювати, що мають або не мають робити її сусіди. Ми не хочемо повертатися до такого світу – де великі геополітичні гравці можуть встановлювати обмеження, що мають робити суверенні незалежні держави”, – заявив Єнс Столтенберг.

Він нагадав, що і його країна, Норвегія, є малою країною та має спільний кордон з Росією, і що він дуже радий, що свого часу не вважалося, що Росія має право вирішувати, що робити і чого не робити Норвегії.

“Те ж саме – з Україною. Україна є незалежною суверенною країною з міжнародно визнаними кордонами… Ідея про те, що підтримка суверенної країни з боку НАТО це “провокація” – це просто неправильно. Це неповага до суверенітету і прагнень українського народу. Це каже більше про Росію, ніж про НАТО.

НАТО – це оборонний альянс. НАТО не є загрозою ні для кого. Але НАТО поважає рішення країн – як країн Балтії, Польщі, коли вона вирішила приєднатися до Альянсу, і поважає рішення України, яка прагне до членства в НАТО. Ми заявили, що Україна стане країною-членом, але, звісно, 30 країн-членів повинні будуть вирішити, чи Україна готова до членства”, – зазначив Єнс Столтенберг.

“Лише Україна і 30 союзників НАТО мають вирішувати, коли Україна буде готова приєднатися до Альянсу. У Росії немає права вето у цьому питанні, і немає права встановлювати “сфери впливу” і намагатись контролювати своїх сусідів”, – наголосив генсек.

Нагадаємо: