Українці можуть відреагувати негативно на підвищення нардепами зарплати і зіграти вирішальну роль у тому, аби народні обранці переголосували це рішення.
Про це у коментарі ІА «ПІКА» розповів політолог Петро Олещук.
Зазначимо:
Народні депутати України на засіданні 19 липня підняли собі виплати та надбавки коштом міжнародної допомоги, яку отримає Україна від іноземних партнерів. Про це свідчить карта законопроєкту, розміщена на офіційному сайті парламенту. Отже, якщо наразі оклад звичайного депутата за постановою від 7 грудня 2017 року № 2240-VIII становить 24 810 грн, то після ухвалення постанови він зможе сягати з надбавкою 49620 грн.
«Звичайно, якщо глянути на міжнародну практику, то в інших країнах депутат не може поєднувати законодавчу діяльність з іншими «професіями» і не повинен одержувати мінімальну зарплату, а достатньо високу, щоб не виникало корупційних ризиків. Натомість в Україні триває війна і в таких умовах будь-які підвищення зарплати для державних посадовців у будь-якому разі суспільство сприймає негативно», – зауважив експерт.
Новини, аналітика, ексклюзив – у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/informagenstvopica
Можна змінити цю ситуацію?
«Думаю, що таке рішення можна переголосувати. Все залежатиме від сприйняття цієї проблеми суспільством та резонансу. Депутати досить залежні від суспільної думки, тому, аби вони переголосували це рішення, у цьому разі вирішальну роль має відігравати громадська думка та Президент», – додав Олещук.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Олександр Мирний: «Продовольча безпеки країни – під великою загрозою!»
- Курс долара, можливий дефолт і ріст цін: що очікує українців найближчим часом?
- Чому прем’єр Польщі назвав Путіна «спадкоємцем УПА»?
- «Найгірша помилка – це недооцінити росію»: військовий експерт
- Що путін може назвати «перемогою» до свого ювілею у жовтні? – думка військового експерта
- Чи визнає світ росію державою-терористом і що це для неї означає? Відповідь експерта