Новий оборонний союз за участі Британії, Польщі, України та країн Балтії: політолог розповів про передумови створення

У США незадоволені заявами і діями окремих європейських країн, зокрема Франції і Німеччини, тому і звучить пропозиція про створення нового оборонного союзу.

Про це у коментарі ІА «ПІКА» сказав політолог Ігор Петренко.

Зазначимо: Сполучені Штати підтримують об’єднання Британії, Польщі, України і країн Балтії в окремий союз задля посилення оборонного потенціалу.

За його словами, свого часу Байден робив ставку на Німеччину, але  позиція Шольца щодо постачання зброї Україні та його останні заяви про те, що підсанкційну компанію Gazprom Germania (Шольц відмовився від повної націоналізації Gazprom Germania, щоб “не роздратувати” Путіна – ЗМІ) треба докапіталізувати. Таке підігрування росії з боку Шольца викриває занепокоєння і це змушує американців шукати нові точки опори.

«Натомість британо-американський союз діє давно, тож якщо Велика Британія хоче зайняти більш лідерську позицію, зокрема у Східній Європі, то посилає певний сигнал ЄС. Тобто, що якщо й надалі окремі європейські країни демонструватимуть таку нерішучість та підігруватимуть рф, то цілком США можуть підтримати нові певні союзи. Це не означає про вихід таких країни з ЄС чи НАТО, але цей новий союз має сприяти більшій захищеності Східної Європи від потенційних зазіхань путіна», – розповів Петренко.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

І додав: «Це може означати більшу підтримку військово-технічної кооперації, поглиблення військових навчань тощо. Також це своєрідний сигнал з приводу надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. А ті ж Шольц та Макрон не надто хочуть поступатися своїми лідерськими позиціями у ЄС».

«США і Британія зацікавлені у тому, щоб були форпости стримування автократичних держав»

При цьому, переконаний політолог, Польща та країни Балтії вже відкрито говорять про слабку позицію Німеччини і це невдоволення теж потрібно у щось втілити. Також вони бачать, що Україну на сьогодні світ вже по-іншому сприймає, тим більше у нас зараз найбільш боєздатна армія у Європі, ми показуємо лідерство. А США і Британія зацікавлені у тому, щоб були форпости стримування автократичних держав, зокрема рф. Тому вищезгаданий союз вони бачать як той, який буде більш дієвим та активним, ніж постійна бюрократія в ЄС і слабка позиція Німеччини та частково Франції.

«Країни ж Балтії та Польща набагато краще розуміють загрозу з боку рф та її наслідки. При цьому усвідомлюють, що ця війна може вийти і за межі України і зачепити їхні країни. Тож консультація щодо створення такого союзу вже давно почалися, але поки мало конкретики у публічному просторі. Та й ми зараз бачимо, хто підтримує найбільше Україну, окрім США і Британії, – це зокрема Польща та балтійські країни. Тож Україна готується підписати військову угоду з Польщею: це передбачає виробництво та постачання Україні військової техніки. Загалом є багато перспективних напрямів» ,- резюмував Петренко.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: