Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вже вдруге заявив про своє бажання приїхати до України. Нагадаємо, що раніше українська сторона вже відмовила йому в такому візиті, зіславшись, на те, що президент ФРН, який має виключно представницьку посаду, не є тим рівнем дипломатії, яка необхідна Україні.
Директор Недержавного аналітичного центру Української студії стратегічних досліджень Юрій Сиротюк розповів, чи варто нам сьогодні приймати Штайнмаєра і якими мають бути умови такого візиту.
Про це він розповів у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Чи правильно вчинила наша влада, відмовивши Штайнмаєру в попередньому візиті?
Наша перша реакція на бажання приїзду Штайнмаєра була правильна. Вона була неемоційна і українська влада виключно дипломатичними каналами показала, що для нас є небажаною людина, яка фактично привела до російсько-української війни. Він завжди захищав російські інтереси і займав проросійську позицію, тому це було абсолютно правильним рішенням.
Чому Штайнмаєр знову проявив бажання відвідати Україну?
Сьогодні його мотивація є зрозумілою. Німцям важливо приїхати до нас, бо в них є електоральна демократія, політики орієнтуються на громадську думку, а більше половини німецького суспільства вважає, що Україні треба надати зброю. Тому такий хід просто необхідний партії Штайнмаєра, бо це впливає на політичні розклади.
Крім того, самому президенту Німеччини необхідно «відмити» власну репутацію та реноме. Зумисно чи ні, але він, фактично, займав хибну позицію, будучи провайдером російських інтересів. Тому, щоб не мати імідж відвертого агента рф, як Шрьодер, він має здійснити цей візит.
Чи варто нам прийняти президента Німеччини цього разу?
Дуже важливо, щоб дипломатична позиція України не переросла у непотрібний конфлікт з Німеччиною. Тому я вважаю, що на цьому етапі нам варто прийняти Штайнмаєра. Мені здається, що ми вже достатньо провчили ФРН і самого Штайнмаєра, тому нам не варто переходити від непублічного «ляпаса» до публічної площини. Ця країна і так постійно шукала приводи й можливості, як не допомагати Україні зброєю, тому нам слід діяти, відштовхуючись від інтересів України. Позитивним для нас результатом буде військова, політична і дипломатична допомога від Німеччини, от і все. Тому цей інцидент вичерпаний і Україна мала б погодитись на візит Штайнмаєра.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
Крім того, тут є ще одна цікава деталь. Справа у тому, що сьогодні президент ФРН і її канцлер представляють різні партії, які, безумовно, конкурують між собою. Тому ми маємо просто виставити умову, що ми приймаємо в себе Штайнмаєра, але наступним їде Олаф Шольц. Тим більше, що він буде просто змушений до нас приїхати з огляду на внутрішньодержавну політичну боротьбу. Нагадаю, політичне майбутнє цих людей і партій напряму залежить від ніцецького суспільства, яке підтримує нас. Таким чином ми заручимось підтримкою вже двох політичних партій Німеччини.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- «Угорщина хотіла «ввести війська в Україну» і переозброїла армію»
- «Можна покласти пів нашої армії»: Чи можуть ЗСУ вийти до кордону з рф і відвоювати Крим найближчим часом?
- Чи атакуватимуть Одесу з трьох фронтів? Військовий розповів про ймовірний штурм міста
- «росія намагалась знеструмити нашу залізницю, але не влучила»: Жданов прокоментував обстріли
- Масові обстріли України: чому росія активізувала зусилля та чого чекати далі?
- «Путіну потрібно показати боротьбу з «фашистськими украми» і денацифікацію»: чи можлива “екстракшн” «Азову»?