«путін знає, що його поразка неминуча»: чому кремлівський карлик хоче перемовин?

Ні для кого не секрет, що росія регулярно змінює свою риторику і декларує постійно нові цілі та плани щодо війни в Україні. Ця «еволюція» пройшла від «візьмемо Київ за три дні» до щоразу частіших згадок і навіть закликів України всістись на стіл переговорів. Сьогодні найактуальнішими тезами кремля є те, що угода по зерну стала першим успіхом, який може бути поступово розширеним до припинення вогню. Також і «врегулювання питання» Криму, за словами путіна, може вирішитись не за 99 років, а «в наступному поколінні».

Крім того, Україна має погодитись на нейтральний статус замість вступу до НАТО, а так звані «лднр» повинні увійти до складу нашої держави на швейцарській кантональній моделі. Саме такі меседжі путін передає через свою «шістку» – ексканцлера Німеччини Шредера, який заявив про це після розмов із президентом рф.

Про те, чому москва так діаметрально змінила свою позицію та як тут діяти нам розповів політичний експерт та голова БФ «Нова дорога» Валерій Клочок.

Про це він розказав у коментарі для ІА «ПІКА».

Чому путін раптом заговорив про перемовини?

По-перше, у росії є суттєві проблеми із особовим складом, що суттєво послаблює її наступальний потенціал. По-друге, це проблеми з озброєнням, бо у ворога залишилось реально мало високоточної зброї. Ясна річ, «металобрухту» в них багато, але сучасні ракети закінчуються. Тому рф мобілізувала мешканців так званих «лднр», поставила позаду них «заградотряд» із «кадирівців» і ця класична схема є сучасною тактикою росії. Проте вона не має жодного успіху, тому путіну потрібний перепочинок. І тут мова йде про паузу від шести до дванадцяти місяців. Він хоче зафіксувати якісь позиції і готуватись до подальшого наступу. Тому може наразі рано говорити про відступ росії, але путін вже розуміє невідворотність своєї великої поразки і хоче перемовин, поки він ще має якісь «перемоги».

Чи можна вірити у ці його заяви?

Зараз багато хто говорить про те, чи варто вірити противнику, але це невдячна справа, як на мене. У цих чотирьох пунктах, які він передав через Шредера, немає нічого такого, що б нас влаштовувало – ні по зерну, ні по Криму, ні по анексованих східних областях. путін поводиться, як людина, яка дійсно з’їхала з глузду, бо здорова голова не буде розраховувати на те, що ми погодимось із такими умовами.

Як має діяти українська сторона?

Так, як діє – ми повинні продовжувати звільняти свої території від окупанта і змінювати позицію сил на фронті. Наразі все добре, нам це вдається, але Захід дещо зменшив інтенсивність допомоги нам. Безумовно, РСЗВ HIMARS змінили ситуацію на фронті, але цього все одно мало. Тому нашим дипломатам треба діяти активніше в цьому плані. Але загалом ми все робимо правильно – волонтери допомагають, армія воює, а Міністерство закордонних справ працює над постачанням Україні нової зброї. І от коли диспозиція на фронті зміниться на нашу користь, ми зможемо починати якісь переговори. Думаю, для цього нам треба вийти на кордони, які були до 24-го лютого, і влада діє саме в цьому напрямку.

Новини, аналітика, ексклюзив – у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/informagenstvopica

Проте путін нічого не казав про Крим – що робити тут?

Це цікавий нюанс. Я вважаю, що Українська армія може реально почати звільняти наш півострів. Тобто, ми потроху готуємось до бойових дій для деокупації Криму. Тим паче, про це говорить Головне управління розвідки – там кажуть, що люди на півострові готуються до зміни влади. Тобто, мова йде про різного роду посадовців та військових – вони розуміють, що Крим не буде російським і рано чи пізно повернеться в Україну. Думаю, це розуміє і путін, бо він не має потенціалу втримати півострів у складі рф. До того ж, Британія дає нам два кораблі, а це суттєво збільшує наш військовий потенціал.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: