Рада суддів заблокувала реформу: Зеленський кличе до себе її очільника та послів G7

Рада суддів не змогла обрати трьох членів Етичної ради, які мають контролювати доброчесність членів Вищої ради правосуддя.

Про це повідомили “Радіо Свобода“і Віталій Шабунін.

До Ради суддів подали свої заяви шість кандидатів, але 2 із них (судді Бальжик і Чайкіна) 13 вересня надіслали листи, в яких попросили залишити їхні заяви без розгляду:

  • Микола Глотов – суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
  • Василь Клюба – суддя Львівського апеляційного адміністративного суду.
  • Ганна Вронська – суддя Верховного суду.
  • Олена Бальжик – суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області.
  • Ольга Чайкіна – суддя Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
  • Микола Кіпчарський – суддя Пустомитівського районного суду Львівської області.

Відзначається, що жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів під час таємного голосування. За кандидатів проголосувало лише 4 члени РС з 26.

Усього в Етичній раді має бути шість членів: трьох обирає Рада суддів України, ще трьох — певні міжнародні організації.

На думку глави ЦПК Шабуніна, таким чином рада суддів заблокувала основну частину судової реформи – очищення ВРП.

“Рада суддів (і її голова Богдан Моніч) начхали на пряму норму закону і не делегували жодного представника до Етичної ради (без чого орган не може розпочати роботу)”, – зазначив він.

Реакція Зеленського:

В Офісі президента 16 вересня має відбутися робоча зустріч президента Володимир Зеленський із керівництвом Ради суддів, Верховного Суду, представників парламенту, а також послів “Великої сімки” через зупинку судової реформи, повідомили в ОП.

“В Офісі Президента України у четвер, 16 вересня, відбудеться робоча зустріч за участю очільників органів суддівського урядування, зокрема голови Ради суддів, Верховного Суду, представників парламенту, а також послів “Великої сімки”, – зазначено у повідомленні.

У повідомленні ОП наводиться цитата президента: “Я не допущу блокування найголовнішої реформи країни, яку обіцяв українцям і яку ініціював. Кожна незаконна дія, спрямована на блокування судової реформи, отримає негайну оцінку та відсіч”.

Також вказується, що оскільки Рада суддів України не делегувала трьох представників до Етичної ради, то це “викликає занепокоєння щодо прогресу судової реформи через зупинку найважливішої її частини – очищення судової системи”.

Що цьому передувало:

  • Рада суддів у понеділок не змогла обрати від себе трьох членів Етичної ради, які мають контролювати доброчесність членів Вищої ради правосуддя.

Більше політичних новин читайте за посиланням: