«Самовпененість України» і «недовіра до Зеленського»: чому Німеччина не хоче постачати Україні танки?

Нещодавно німецький тижневик Der Spiegel із посиланням на джерела, близькі до уряду ФРН, розповів, чому Німеччина не хоче постачати Україні танки. На думку видання, на це є аж дві причини: перша полягає у тому, що Німеччина побоюється, що Україна може стати “самовпевненою”, якщо здобуде низку перемог на полі бою і увірветься на територію Росії. Мовляв, у Бундестазі не хочуть, аби німецькі танки знову увійшли на територію росії. Проте набагато цікавішою є друга причина – “певна недовіра у Берліні до президента України Володимира Зеленського”. Звідси виникає таке собі риторичне питання: виходить, що до Зеленського довіри немає, а от до путіна – є? Про причини такої риторики з боку Німеччини розповів політтехнолог Олександр Антонюк.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

Чим зумовлена така риторика Німеччини?

Я б це питання розглядав із огляду на те, що нещодавно росія отримала чергове надходження «нафтодоларів», у зв’язку із чим вирішила запустити таку собі політичну хвилю в медіа, яка орієнтована на «розхитування» довіри до України. росії зараз вигідно «розгойдувати» електоральну ситуацію в країнах Євросоюзу, а найкраще це виходить саме в Німеччині, Франції та Угорщині. Тому в цьому випадку всі ці дискредитаційні матеріали слід розглядати як пропагандистську діяльність з боку рф. Це просто частина гібридної війни, а точніше – це її інформаційна складова. Той самий Der Spiegel – ми не можемо бути впевненими, що на сторінках цього видання не публікуються матеріали за гроші росії. Або москва може взагалі їхнього редактора тримати «на зарплаті». Якщо це працювало із канцлером Шредером, то чому не може працювати із редактором тижневика? Крім того, у Німеччині багато симпатиків росії, тому такі речі можуть публікуватись навіть через ідеологічну зацікавленість журналістів. У ФРН перебуває дуже агресивна російська діаспора, тому така риторика мене зовсім не дивує.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Як у цій ситуації маємо діяти ми?

А тут все дуже просто: ми маємо завдати удару у відповідь і забезпечити гідну інформаційну відсіч. Наприклад, навіть у тому самому журналі Der Spiegel ми можемо розмістити свою статтю з акцентами, вигідними для нас. Ба більше, у цьому матеріалі ми також можемо поставити оце риторичне питання «Якщо немає довіри до Зеленського, то невже є довіра до путіна?».

Не варто недооцінювати інформаційний фронт і на ньому необхідно так само потужно знищувати ворога, як і на полі бою. Отакі виступи політиків, особливо якщо ми говоримо про «ексів», не варто лишати без уваги чи відповіді. Все це – «удари» росії, на які нам треба реагувати аналогічно.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: