Нещодавно у пресі з’явилась інформація, що НАТО готує план переведення ЗСУ з пострадянського озброєння на зброю Альянсу. Колишній заступник голови СБУ та військовий експерт Віктор Ягун розповів, що нам для цього треба і скільки часу займе цей процес.
Про це він розказав у коментарі для ІА «ПІКА».
Про яку зброю йде мова?
Про абсолютно всю, яку тільки можна собі уявити. Стандарти НАТО стосуються повністю всього озброєння, обмундирування, харчування солдатів тощо. Тобто, якщо ми переходимо на них, то ми змінимо абсолютно все до малюнку на формі нашої армії. Це і стрілецька зброя, і протитанкові ПЗРК (Стінгери і Джавеліни, наприклад), і реактивні системи залпового вогню, і літаки з гелікоптерами. Тобто, ми повністю забуваємо про все радянське озброєння і маємо зброю, яку має Альянс і яку ми зараз змушені просити в НАТО. «HIMARS», сучасні танки, безпілотники, протикорабельні системи, ППО «Patriot» і так далі. Ми матимемо все найсучасніше озброєння, яке тільки може бути.
Що треба, аби перейти на ці стандарти?
Для початку треба зазначити, що сьогодні витрати на це падають на плечі ленд-лізу та наших партнерів, що суттєво спрощує нам завдання. По-друге, для переходу на новітнє озброєння нам необхідно запускати відповідні заводи. Україна величезна і ми не можемо залежати від того, що нам дадуть наші партнери, а повинні самі забезпечувати свої потреби у зброї. Ясна річ, у першу чергу мова йде про набої – від стрілецької зброї до артилерійських снарядів. Тобто, якщо гаубиці чи автомати нам ще можуть доставити з-за кордону, то стріляти вони вже мають нашим патронами і ракетами. Оці 20 тисяч снарядів чи 100 тисяч патронів, які сьогодні нам дають інші держави, – це просто мізер у порівнянні з тим, що нам необхідно.
Як це зробити?
Та дуже просто – будувати підприємства, які будуть працювати на оборону. Та ж Туреччина ще з 2014-го року нам постійно пропонувала побудувати завод із виготовлення набоїв, повна вартість якого становить 5 млн. доларів США. Скажіть, що таке сьогодні 5 мільйонів? Це ніщо! Тому просто треба вибрати якийсь тихий райцентр і збудувати там фабрику. Тим більше, що такі підприємства майже повністю автоматизовані й не потребують великої кількості персоналу. Тому все просто: беремо умовні Перемишляни, де була якась тракторна бригада, перебудовуємо її і виготовляємо свою зброю.
Скільки треба часу, аби ми повністю змінили своє озброєння на сучасне?
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
Я думаю, що за умов, у яких ми сьогодні опинились, на це треба від кількох місяців до одного року, не більше. Ми і так це вже поступово робимо, тому процес вже можна вважати запущеним. Звісно, та ж Румунія, яка нібито перейшла на стандарти НАТО, досі літає на літаках «Міг-21», але за наявності нашого бажання ми можемо це зробити у десятки разів швидше. Ті ж танки – у них просто замінюється гармата на відповідний калібр, замінюється механізм заряджання і ми вже маємо модернізовану машину, яка підпадає під усі стандарти НАТО і вона готова стріляти «натівськими» снарядами.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Як закінчиться війна, що можна назвати перемогою і що станеться, якщо путін помре?
- Чи хочуть українські біженці додому?
- «Обіцянки та відмивання грошей рф»: чи отримаємо ми обіцяну зброю від Німеччини?
- «Україну можуть змусити підписати «Мінськ-3»: експерт розповів, чому Захід не постачає нам необхідної кількості озброєння
- Пропонуватимуть «перемир’я» з рф? Чого чекати від візиту Щольца, Макрона і Драгі до України
- Чи почастішають ракетні обстріли України? – думка експерта
- Загроза вторгнення білоруської армії в Україну зберігається – Жданов
- Як працюють і наскільки корисні офіційні чат-боти під час війни?