На Київському безпековому форумі у межах дискусії «Демократія vs авторитаризм: відповідь політикуму» голова політичної партії «Сила і Честь» генерал-полковник Ігор Смешко вкотре наголосив на необхідності виконання умов Будапештського меморандуму:
«Згідно з Віденською конвенцією, Будапештський меморандум – це єдиний міжнародний договір, який гарантує нашу територіальну цілісність, недоторканість кордонів, незастосування проти нас не тільки ядерної, а й будь-якої іншої зброї, економічних і політичних санкцій. Але ми самі не вимагаємо від наших партнерів жодних дій згідно з цим меморандумом.
Чому ми досі дипломатичними нотами не скликали консультації? Адже є наявність порушення державного кордону і територіальної цілісності! Згідно із англосаксонським правом, «будь-яка надана послуга має право на компенсацію».
Третій ядерний арсенал у світі – це ж не жарти! Відмовившись від нього, ми збільшили оборону Сполучених Штатів і заощадили їм як мінімум один трильйон. А ми натомість нічого не вимагаємо! Чому ми не вимагаємо для України статусу головного партнера США поза НАТО? Там же фантастичні можливості – по ВТС, по спільній розробці зброї. Це, фактично, Сполучені Штати беруть на себе відповідальність майже як за 5-ю статтею НАТО. І ми цього не вимагаємо!..
Ми нічого не робимо – ми весь час граємо у піддавки…» Окремо І.Смешко зупинився на питанні відсутності в Україні системи військкоматів і системи мобілізаційних планів:
«У 2004 році Азаров, перший віцепрем’єр, зробив першу спробу не затвердити мобілізаційні плани. Але тоді все було відлагоджено і працювало, як один механізм. У нас на той час була резервна армія – 700 тисяч.… Тодішній міністр оборони Євген Марчук мені передзвонив, і я, голова Служби безпеки, зустрівся з Азаровим. Він спочатку сказав: “А с кем Вы собираетесь воевать?”, але вистачило півгодинної розмови… Усе було відпрацьовано…
Хто зруйнував систему військкоматів, систему мобпланів, і хто відповів за це? А за таке потрібно відповісти! І ми досі не відновили ці системи. Воєнна наука – нею повинні займатися військові, а хто зараз у нашому вищому військово-політичному керівництві держави має вищу військову освіту?» На підтвердження своїх слів І.Смешко навів цитату консерватора, генерала Шарля де Голя: «Не можна дозволяти появу в уряді людей з низьким рівнем розвитку, освіти і професійного досвіду, тому що вони обов’язково виведуть країну на свій низький рівень». Голова партії завершив свій виступ словами про авторитаризм і демократію: «Всі, без винятку, демократичні країни світу були збудовані консерваторами. Консерватизм – це не поклоніння попелу минулого твого народу і нації, а передача вогню, знань і досвіду від минулих поколінь – прийдешнім. Лібералізм, а він при демократії обов’язково повинен бути, тому що хтось повинен контролювати, в тому числі і консерваторів, вони ж люди, а влада і гроші розбещують будь-кого.
Так от, лібералізм – це спроба покращення і стабілізації сталого консерватизму з урахуванням кращих досягнень світової цивілізації в захисті прав і свобод особистостей. Але якщо відданий ідеї будівництва конституційної демократії консерватизм ще не переміг і не перетворився на сталу традицію для більшості населення країни – будь-яка спроба штучного насадження лібералізму є самогубством для будь-якої держави».