«В Україні є свідомі люди»: експерт заявив, що “політична партія може прийти до влади без допомоги олігархів”

Член політради Львівської міської організації ПП «Сила і честь» Василь Попович вважає, що політична партія може прийти до влади без допомоги олігархів.

Про це він заявив у коментарі для ІА «ПІКА».

За словами політика, головне – відібрати в олігархів монополію на теле- та радіомовлення.

«Так, це абсолютно реально і таку позицію дуже чітко окреслює Ігор Смешко. У суспільстві повинні бути вагомими вчитель, лікар, воїн і цього можна досягти лише шляхом створення прозорих умов для ведення малого і середнього бізнесу. Інше питання – де взяти гроші на таку діяльність і воно доволі складне. Всі ми розуміємо, що без коштів політичної гри бути не може. Є, звісно, членські та благодійні внески, але це далеко не рушійний капітал для політичної сили. Проте вже давно порушувалось питання незалежного державного теле- і радіомовлення. Мені здається, що воно сьогодні критично важливе, оскільки саме такі речі зможуть позбавити олігархів впливу. Звісно, вони просто так не відмовляться від своїх політичних амбіцій, але треба до цього прагнути», – пояснив Василь Попович.

Крім того, експерт також вважає, що в Україні є люди, які готові з власної кишені фінансувати політичні проекти.

«Я думаю, що в Україні вже є частина свідомих людей, які розуміють, що треба робити фінансові внески у політичну силу, яку ти підтримуєш. Але це повинно бути легалізовано, аби не було «чорних плям» під час виборчого процесу. Менталітет народу на заході, в центрі та на півдні України суттєво відрізняється. На це треба час. Для цього треба підключати ЗМІ, при цьому не забувати про сучасні методи впливу на електорат і особливо на молодь. Але якщо не буде поєднання професіоналізму й досвіду з вишколом і романтикою молодих людей, то нічого не буде. Хороший приклад – чинна влада.

Тому зараз дуже важливо мати нові ідеї, нові напрямки і нових політиків, які не були б задіяні у співпраці з олігархатом. Треба більше підключати молодих і амбітних людей, які готові працювати на свою перспективу і використовувати усі можливі варіанти взаємодії з виборцем. Тобто, опиратись не лише на ТБ, а й на гаджети та соціальні мережі. Вся молодь сьогодні проводить час у смартфонах і я вважаю це найкращим варіантом взаємодії з нею. Має бути сучасне розуміння світу», – додав Попович.

«Наше завдання полягає у тому, щоб показати, що сьогодні можна існувати без касти олігархів. Нашого виборця завжди ставлять над прірвою: або обереш погане, або гірше і у такий спосіб завжди «виїжджали» сили, яким давно місце на політичному звалищі. Цьому треба покласти край. Впевнений, що наша партія стане піонером у цій нелегкій, але дуже нагальній для українського державотворення справі», – підсумував експерт.

Читайте більше у матеріалі «Чи можна отримати владу без допомоги «грошових мішків»?».