Війна та допомога: Зеленський поспілкувався телефоном з Байденом

Глава Української держави Володимир Зеленський та президент США Джо Байден поспілкувалися телефоном про ситуацію на сході нашої  держави.

Про це вказано на twitter-сторінці Зеленського та сайті Білого дому.

Мав довгу телефонну розмову з президентом США Джо Байденом. Обговорили поточні дипломатичні зусилля з деескалації та узгодили спільні дії на майбутнє”, – розповів Зеленський.

Крім того, він подякував Байдену за надання військової допомоги. Ще одна частина пакету допомоги повинна надійти до України.

У повідомленні Білого дому зазначено, що США розглядають можливість розширення макроекономічної допомоги для України. Байден нагадав, що США впродовж 2021 року в різних програмах надало Україні понад 500 мільйонів доларів.

Президент США також підкреслив, що американське посольство США в КВійна иєві працює та відкрите для відвідувачів, попри інструкції Державного департаменту для родин дипломатів залишити територію України.

Байден запевнив Зеленського, що США вірні принципові “нічого про Україну без України” та будуть вживати невідкладних заходів у разі вторгнення Росії на територію України.

Це друга розмова президентів за останній місяць.

За інформацією від анонімного “українського посадовця високого рівня”, президент США Джо Байден та президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові посперечалися про те, наскільки серйозна загроза російського вторгнення.

Про це повідомляє CNN, посилаючись на слова анонімного співрозмовника, пише “ЄП“. Водночас, у Білому домі та Раді нацбезпеки США телерадіокомпанії не підтвердили такий опис розмови президентів.

Читайте також: