Якщо місто перебуває в окупації, це означає, що за його життєдіяльність відповідає окупаційна влада. Натомість люди, які діють спільно з окупантами і домовляються з ними про щось, – колаборанти.
Про це у коментарі ІА «ПІКА»розповів керівник Центру військово-правових досліджень, член політради партії «Сила і Честь» та політексперт Олександр Мусієнко.
“І такі дії в окремих випадках можуть бути розцінені як держзрада. Як приклад – ситуація з мером Куп’янська (мера Куп’янська Геннадія Мацегору, який здав місто окупантам, затримали, його підозрюють у держзраді, – ред.). Проте за цим усім має стежити Служба безпеки України”, – зазначив експерт.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
І додав: “Нам, до речі, потрібні були б органи правопорядку, які діють у воєнний час (та в Україні ще не закінчили реформу військової поліції), які розслідують окремі кримінальні правопорушення. Однак зараз це повноваження СБУ: вона має вживати превентивні заходи, якщо бачить у чиїхось діях держзраду. Якщо такі факти встановлені, людину затримують і здійснюють щодо неї досудове розслідування; потім справу передають до суду. Хоча у воєнний час на певних територіях здійснити судочинство у іноді неможливо через окупацію”.