ВРУ погодила законопроєкт про перезапуск ВККС, який ветував Зеленський

ВРУ погодила законопроєкт, який передбачає перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів за вирішальної ролі міжнародних експертів. До слова, його раніше ветував президент Володимир Зеленський.

Про це інформує УП.

За законопроєкт №3711-д проголосували 305 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до закону “Про судоустрій і статус суддів” та деяких законів України щодо відновлення роботи ВККС у цілому з пропозиціями президента.

Міністр юстиції Денис Малюська, виступаючи з трибуни, запевнив: “Президент повністю підтримує ідею реформування та запуску Вищої кваліфікаційної комісії суддів, однак у зв’язку з окремими технічними недоліками та потребою коригування у тексті, який був прийнятий Верховною Радою, застосовано право вето”.

Зокрема, йдеться про “технічну помилку, яка внесла плутанину в процедуру голосування конкурсною комісією щодо того, коли вважається рішення прийнятим”, коли є більшість членів комісії.

Також ідеться про норму, що ВККС вважається повноважною, якщо в її складі обрано щонайменше 6 суддів або колишніх суддів, про виключення положень про залучення експертів для надання допомоги членам конкурсної комісії, а також вказівку, що функції голови Вищої ради правосуддя може виконувати не лише голова, а й особа, яка виконує його функції.

Малюська додав, що пропозиції президента підтримав профільний комітет.

Міністр також наголосив, що “пропозиції президента носять технічний характер і не торкаються концептуально” тексту закону.

Голова комітету з питань правової політики Андрій Костін (“Слуга народу”) уточнив, що президент просив визначити, що рішення приймається 4 голосами з 6-ти, якщо за рішення підтримали щонайменше 2 представники міжнародних організацій.

Також Зеленський пропонував: якщо буде обраний склад ВККС не в повному обсязі – мінімально 11 членів, то в цьому складі має бути  6 суддів, щоб дотримати рекомендацій Венеційської комісії.

Отже, Верховна Рада підтримала президентські рекомендації до законопроєкту №3711-д та залишила вирішальний голос у відборі ВККС за міжнародними експертами.

Читайте також: